2024

Новости за 07.04.2024

iSport.cz

Zlín - Vsetín 3:4. Valachy dělí výhra od baráže, Zabusovs rozhodl přestřelku

Vsetínští hokejisté ve čtvrtém zápase finále play off první ligy zvítězili 4:3 ve Zlíně, vedou 3:1 na zápasy a už jen jediné vítězství jim schází k ovládnutí sezony a postupu do baráže o Tipsport extraligu. Valaši rozehráli duel na ledě Beránů skvěle, vedli už od 2. minuty. Domácí tým ale dokázal třikrát na góly hostů. Přestřelku rozsekl až v 57. minutě lotyšský střelec Patriks Zabusovs. Vsetín může stvrdit triumf v úterý Na Lapači.

iDNES.cz

Dřeli i na dně moře. Jak žili Noráci, Češi nasazení za války na severu Evropy

Vojenský historik Zdenko Maršálek se zabývá překvapivým propojením naší země a Norska za druhé světové války. Jedním z průsečíků byli takzvaní Noráci. Čím se zapsali do historie? Jak vnímali svůj úděl? A proč se na ně zapomnělo? V desítkách případů se nasazení muži na severu oženili a norské ženy si při návratu přivezli s sebou.

iDNES.cz

Netanjahu válku schválně prodlužuje. Čeká na Trumpa, říká britský analytik

„Izrael okupací palestinských území jen vytváří další bezpečnostní hrozby,“ komentuje válku v Gaze britský expert na blízkovýchodní konflikt Robert Geist Pinfold. V rozhovoru pro iDNES Premium vysvětluje, proč izraelská operace stále trvá a proč ji Benjamin Netanjahu chce prodlužovat.

iDNES.cz

Havel říkal, že ho můžu natáčet klidně i ve sprše, vzpomíná dokumentarista

Taková příležitost je snem každého dokumentaristy. Díky tomu, že Petr Jančárek mohl strávit stovky hodin v blízkosti Václava Havla, pořídil ojedinělé záběry z posledních tří let jeho života. Bývalého prezidenta doprovázel na pozoruhodných setkáních doma i ve světě, zaznamenal jeho odcházení. Režisér v rozhovoru nechává nahlédnout i do zákulisí dokumentu, který nyní vstupuje do kin.

iSport.cz

Házenkářky se trápily s outsiderem, ale zvládly obrat a slaví postup na ME

České házenkářky v posledním šestém utkání kvalifikace mistrovství Evropy porazily po obratu Portugalsko 25:22 a postoupily na závěrečný turnaj, který se uskuteční na přelomu listopadu a prosince. Svěřenkyně norského trenéra Benta Dahla se v Plzni proti outsiderovi dlouho trápily, v prvním poločase prohrávaly o sedm branek, ale po přestávce skóre otočily. Sedmkrát skórovala Markéta Jeřábková.

iDNES.cz

Francie se staví proti „wokeismu“. Rozvratu společnosti se bojí i levice

Ve Francii sílí odpor vůči progresivní levici šířící se z USA. Vůči takzvanému woke hnutí se vymezují jak vládní politici, tak intelektuální obec, včetně té levicově orientované. Francouzi tvrdí, že americké ideje do jejich společnosti vnášejí napětí, a bojí se, že je využívají autoritářské směry k rozvracení francouzských hodnot. Zmiňují též jistou ironii, že woke teorie byly inspirovány francouzskými mysliteli.

iSport.cz

Kadeřábek při výhře Hoffenheimu nahrál na dvě góly. Asistenci měl i Čvančara

Parlamentnilisty.cz

Po výhře Pellegriniho ještě jeden úder opozici na Slovensku

Po výhře Petra Pellegriniho v prezidentských volbách přišla pro slovenskou opozici další zdrcující zpráva. Nejenže podle nejnovějšího průzkumu agentury FOCUS pro TV Markíza podpora vlády slovenského premiéra Roberta Fica (Směr-SD) u tamní veřejnosti neklesá, a naopak roste, ale ve hře je i možnost, že by v případě současného konání voleb dosáhla i na ústavní většinu. Opoziční strany by oproti tomu o podstatnou část parlamentních křesel přišly.

Seznamzpravy.cz

Z JAR až do Tuniska. První člověk přeběhl celou Afriku

Russ Cook dosáhl v neděli cíle v Tunisku poté, co za 352 dní urazil více než 16 tisíc kilometrů. A to i přes ozbrojenou loupež a bolesti. Stal se tak prvním člověkem, který proběhl celou Afriku.

Fotbal.idnes.cz

Kadeřábek pomohl dvěma asistencemi k výhře Hoffenheimu, přihrával i Čvančara

Český krajní bek Pavel Kadeřábek pomohl dvěma asistencemi v německé fotbalové lize Hoffenheimu k domácí výhře 3:1 nad Augsburgem. David Jurásek za vítěze odehrál 75 minut. Mönchengladbach otočil utkání na hřišti Wolfsburgu a zvítězil 3:1. Tomáš Čvančara za hosty naskočil v 82. minutě a podílel se na třetí brance. Václav Černý za domácí nastoupil o devět minut dříve.

iDNES.cz

České házenkářky doma udolaly Portugalsko a postoupily na Euro

České házenkářky na závěr kvalifikace mistrovství Evropy porazily po obratu Portugalsko 25:22 a postoupily na závěrečný turnaj, který se uskuteční na přelomu listopadu a prosince. Svěřenkyně norského trenéra Benta Dahla se v Plzni proti outsiderovi dlouho trápily, v prvním poločase prohrávaly o sedm branek, ale po přestávce skóre otočily.

ECHO24

Muž pobodal expřítelkyni před obchodním domem v Karviné. Hrozí mu až 20 let

Moravskoslezští policisté obvinili z pokusu o vraždu devětatřicetiletého muže. Před obchodním domem v Havířově na Karvinsku podle nich ve čtvrtek pobodal svou bývalou přítelkyni. Hrozí mu až 20 let vězení a kriminalisté pro něj navrhli vazbu. V neděli to sdělila policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

Ospalou první půli vystřídal uragán ve druhé. Češky po skalpu Portugalek postoupily na ME - ČT sport

1. Ospalou první půli vystřídal uragán ve druhé. Češky po skalpu Portugalek postoupily na ME  ČT sport
  2. Bizarní závěr kvalifikace házenkářek, v Plzni slavily vítězky i poražené  Sport.cz
  3. České házenkářky doma udolaly Portugalsko a postoupily na Euro - iDNES.cz  iDNES.cz
  4. České házenkářky si zahrají na mistrovství Evropy. Kvalifikační zápas s Portugalskem otočily na 25:22  iROZHLAS
  5. FOTO: Postup házenkářek na Euro s výraznou plzeňskou stopou  Plzeňský deník

Sport.cz

Skvělá stíhací jízda! České házenkářky stvrdily postup na mistrovství Evropy

Byla to na závěr kvalifikačních bojů pořádná šichta. České házenkářky musely na plzeňské palubovce proti Portugalsku stahovat až sedmibrankové manko, ale po výborné stíhací jízdě slaví vítězství 25:22 a postup na mistrovství Evropy. Ve skupině obsadily za suverénním Nizozemskem druhé místo s osmi body ze šesti zápasů, na šampionát se probojovaly i třetí Portugalky.

Hokej.cz

Začalo finále Ligy juniorů: První bod s přehledem vybojovala Slavia

První dubnová neděle přinesla úvodní utkání z finálové série Ligy juniorů. Do boje extraligu vstoupila lépe favorizovaná Slavia, která se dostala do vedení již v polovině třetí minuty. Pražané tak v play off zatím neprohráli a už v pondělí si mohou na svém ledě vybojovat mečbol.

Hlavní události – Zprávy Google (com)

Další šílený kiks brankáře. Vymýšlel jsem blbosti, štvalo teplického Grigara - iDNES.cz

1. Další šílený kiks brankáře. Vymýšlel jsem blbosti, štvalo teplického Grigara  iDNES.cz
  2. Teplice - Hradec Králové 0:1, Fotbalisté Hradce vyhráli v Teplicích a podruhé v ligové sezoně zvítězili venku  Sport.cz
  3. Grigar se kál za kiks: Neměl jsem vymýšlet blbosti. Faul si rozmyslel  iSport.cz
  4. Zkušený Grigar daroval vítězný gól Hradci. Jednoznačně moje chyba, udělal jsem blbost, přiznal brankář Teplic  eFotbal.cz
  5. Hradec vyhrál vinou chyby veterána Grigara. V Teplicích... Читать дальше...

ŽIVĚ: 1. hokejová liga Zlín – Vsetín 2:3 – ČT sport – Česká televize - ČT sport

1. ŽIVĚ: 1. hokejová liga Zlín – Vsetín 2:3 – ČT sport – Česká televize  ČT sport
  2. Zlín - Vsetín 3:4, Vsetín je po vítězství ve Zlíně krok od baráže  Sport.cz
  3. Vsetín podruhé dobyl Zlín a sahá po titulu! Rozhodl hrdina z Lotyšska  Hokej.cz
  4. Hokejisté Vsetína zdolali Zlín, v sérii vedou 3:1 na zápasy  ČT sport
  5. Zlín - Vsetín 3:4. Valachy dělí výhra od baráže, Zabusovs rozhodl přestřelku  iSport.cz

iDNES.cz

Další šílený kiks brankáře. Vymýšlel jsem blbosti, štvalo teplického Grigara

Prekérní období brankářů ve fotbalové lize pokračuje. Další z kiksů, při nichž režisér silvestrovských sestřihů zajásá a gólman by se nejradši zavrtal do země, spáchal teplický mazák Tomáš Grigar. Odkopem trefil dotírajícího hradeckého obra Daniela Vašulína, který pak už snadno skóroval. A pohříchu jediná střela votroků mezi tři tyče rozhodla o jejich nedělním vítězství 1:0.