World News in Polish

Plażowe MŚ U19: Pietraszek i Krzemiński wciąż niepokonani

Druga z polskich par w chińskim Shangluo dalej jest nie do zatrzymania. Szymon Pietraszek i Jakub Krzemiński zwycięsko wyszli ze spotkania, którego stawką był awans do ćwierćfinału czempionatu. Po minimalnie przegranym pierwszym secie, biało-czerwoni wygrali dwa kolejne, dołączając tym samym do pary Wanat/Warych, która także znalazła się w najlepszej ósemce.

BRAZYLIJCZYCY NAPSULI KRWI POLAKOM

Szymon Pietraszek oraz Jakub Krzemiński wygrali swoją grupę i automatycznie znaleźli się w najlepszej szesnastce turnieju. Tam na biało-czerwonych czekała para – Juca/Gabriel (Brazylia), która w grupie C zajęła drugą lokatę. Do końcowego miejsca siatkarzy z Ameryki Południowej przyczyniło się m.in. zwycięstwo nad Marcelem Wanatem i Tomaszem Warychem.

Początek spotkania należał do wyrównanych, a obie strony popełniały błędy. Przez pewien czas żadna ze stron nie mogła w pełni przejąć inicjatywy. O wyniku końcowym zadecydowała zacięta końcówka. Po krótkiej grze na przewadze wygraną świętować mogła polska para, która wyszarpała zwycięstwo, wygrywając 23:21.

Drugi set to już koncertowa gra Polaków, którzy umiejętnie wykorzystywali swoje atuty takie jak zagrywka, czy wysoka skuteczność w ataku. Pogubieni Canarinhos natomiast popełniali pomyłki na każdym kroku. Już na samym początku biało-czerwony duet odskoczył z wynikiem, a kolejne punkty zdobywane seriami dały im wysokie prowadzenie i spokojną wygraną 21:7. Istna deklasacja mogła się zakończyć w tie-breaku, który rządzi się własnymi prawami. Tak się jednak nie stało, polska para wypracowała sobie solidną zaliczkę, co przełożyło się na wygraną 15:11. Mimo wszystko zwycięstwo nie przyszło tak prosto, a Canarinhos zdołali poprawić największe mankamenty z drugiego seta.

Wygrana oznacza, że para Pietraszek/Krzemiński dołącza do Marcela Wanata i Tomasza Warych, który są już w kolejnej rundzie. Ćwierćfinał z udziałem Polaków zaplanowano na sobotę, 31 sierpnia.

Pietraszek/Krzemiński (POL) – Juca/Gabriel (BRA) 2:1

(21:23, 21:7, 15:11)

Artykuł Plażowe MŚ U19: Pietraszek i Krzemiński wciąż niepokonani pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.