World News in Polish

UNI Opole dwukrotnie lepsze od drużyny z czeskiego Ołomuńca

W piątek i sobotę siatkarki UNI Opole rozegrały pierwsze mecze towarzyskie przed zbliżającym się sezonem w TAURON Lidze. Ich przeciwniczkami były zawodniczki czeskiego zespołu – VK Šantovka Olomouc UP. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem polskiej drużyny. Trenerzy umówili się na rozegranie 4. setów w obu potyczkach. Pierwsze zakończyło się wynikiem 3:1, a drugie zdecydowanie wygrały już zawodniczki z Opola 4:0.

Sezon w TAURON Lidze rozpocznie się w ostatni weekend września. Jeszcze nieznany jest dokładny terminarz spotkań. Siatkarki UNI Opole w pierwszym meczu podejmą na swoim boisku Metalkas Pałac Bydgoszcz. Za ekipą z Opola 5 tygodni treningów. Na podsumowanie dotychczasowej pracy przyszło im się zmierzyć z drużyną z Czech – VK Šantovka Olomouc UP.

Opolanki oddały tylko jednego seta

Pierwsze spotkanie rozegrano w Opolu, w Stegu Arenie. W premierowej partii opolanki nie dały najmniejszych szans ekipie z Ołomuńca, dominując na boisku. Przeciwniczki nie zdobyły w tym secie nawet 10. punktów. W drugiej odsłonie gra była bardziej wyrównana, jednak w końcówce ponownie lepsze okazały się być podopieczne Nikoli Vettoriego. Ostatecznie zwyciężyły do 21. Trzeci set również padł łupem zawodniczek z Opola, które pokazywały swoją dominacje w każdym elemencie gry. Mimo, że mecz był już wygrany, to trenerzy umówili się na rozegranie dodatkowej – czwartej partii. Tym razem lepsze okazały się zawodniczki z Ołomuńca, które nie zamierzały oddać tego spotkania bez walki. Wygrały 25:20.

I sparing:

UNI Opole – VK Šantovka Olomouc UP 3:1

(25:8, 25:21, 25:16, 20:25)

Zdecydowane zwycięstwo polskiego klubu

Drugi mecz rozegrano w sobotę w Turawie, niedaleko Opola. Ponownie zaplanowano 4 sety w tym spotkaniu. Przebieg tego starcia początkowo był niemal identyczny, jak podczas pierwszego sparingu. Pierwsza partia zakończyła się gładkim zwycięstwem opolanek do 11. Z kolei w drugiej odsłonie zawodniczki z Czech zaczęły prezentować lepszą siatkówkę, a Wilczyce z Opola pozwoliły przeciwniczkom prowadzić bardziej wyrównany pojedynek. Jednak w końcówce ponownie lepsze były siatkarki UNI Opole. Ostatnie dwa sety należały do polskiej ekipy, w obu tych partiach Czeszki nie były w stanie przekroczyć granicy 20. punktów. Przegrały najpierw do 15, a potem do 17. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla siatkarek z TAURON Ligi.

II sparing:

UNI Opole – VK Šantovka Olomouc UP 4:0

(25:11, 25:21, 25:15, 25:17)

Praca na treningach zaowocowała

Po pierwszym spotkaniu trener Nikola Vettori podsumował występ swoich zawodniczek. Był zadowolony z ich gry. To nad czym wspólnie pracowali zostało realizowane na boisku. Mówił, że niełatwo jest grać przeciwko drużynom, których się nie zna. Jednak jego zawodniczki poradziły sobie bardzo dobrze w tej sytuacji. – W pierwszym meczu musieliśmy się odnaleźć troszkę na boisku. To jest zawsze inne inna sytuacja niż na treningu. Na treningu wiemy, czego oczekiwać po drugiej stronie siatki. (…) Tutaj mieliśmy rywala, którego nie znaliśmy, więc musieliśmy skupić się bardziej na swojej grze, na tym na czym pracowaliśmy w ostatnim czasie. To akurat oceniam jako dobrze wykonane, bo większość priorytetów, nad którymi zaczęliśmy pracować, dziś funkcjonowała w naszej grze – powiedział po pierwszym sparingu trener UNI Opole.

Artykuł UNI Opole dwukrotnie lepsze od drużyny z czeskiego Ołomuńca pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.