World News in Polish

Wielkie sobotnie strzelanie, rekordowy Cole!

Nadzwyczaj dużo goli zobaczyli dziś kibice na Stamford Bridge w meczu między Chelsea a Brighton. Londyńczycy wygrali 4:2 ale piłka w bramce gościła częściej, gole niwelowane były jednak pozycją spaloną. Na wielkie brawa zasługuje Cole Palmer, który ustanowił rekord Premier League czterech strzelonych goli w pierwszej połowie meczu - do tej pory nie udało się to żadnemu zawodnikowi w Anglii!

Pod kątem hat-tricków Palmer już dogonił trzy inne legendy Chelsea a dzisiejszy mecz oznacza jednocześnie koniec passy niepokonanego w tym sezonie Brighton.

Worek z bramkami Palmer otworzył w 21. minucie spotkania, gdy zdobył wyrównującą bramkę po asyście Nicolasa Jacksona.

Siedem minut później podopieczni Enzo Mareski otrzymali rzut karny. Do piłki na jedenastym metrze od bramki podszedł nie kto inny, jak Cole Palmer, który bez problemów pokonał bramkarza mocnym strzałem w lewy dolny róg bramki.

W 31. minucie spotkania Cole Palmer miał na swoim koncie już hat-tricka. Tym razem zdobył bramkę po fantastycznym strzale z rzutu wolnego, posyłając precyzyjne uderzenie prosto w okienko. Bart Verbruggen nie miał szans, aby udanie interweniować.

Czwartą bramkę w meczu zdobył w 41. minucie po asyście Jadona Sancho, który popisał się doskonałym podaniem w pole karne. Palmer uderzył nisko i blisko lewego słupka nie dając bramkarzowi rywali szans na skuteczną interwencję.