Voľná jazda ho vyšvihla na najvyšší stupienok. Slovenský krasokorčuliar triumfoval v juniorskej Grand Prix

Mladý slovenský krasokorčuliar Lukáš Václavík triumfoval v súťaži sólistov na podujatí juniorskej Grand Prix ISU v poľskom Gdansku. Po krátkom programe bol na treťom mieste, no druhá najlepšia voľná jazda ho vyšvihla celkovo na najvyšší stupienok.

Sedemnásťročný pretekár zvíťazil v súťaži juniorov na Pohári Solidarity so súhrnnou známkou 207,78 b pred Japoncom Senom Takahašim (198,42). Tretí skončil Seo Min-kyu z Kórejskej republiky (195,86). Pre Václavíka to bolo prvé víťazstvo v juniorskej Grand Prix, doteraz bol v tomto seriáli najvyššie na štvrtom mieste na predošlom podujatí v Rige.

Slovenské krasokorčuľovanie slávi historický druhý triumf na tejto úrovni. Ako prvý Slovák v dejinách dokázal zvíťaziť v juniorskej GP Adam Hagara, ten vlani vyhral na podujatí v rakúskom Linzi.

V Gdansku sa darilo aj Slovenke Alici Lengyelovej, ktorá skončila v súťaži junioriek na 5. mieste (164,68). Zvíťazila Mao Šimadová z Japonska (224,68). Športová dvojica Nikola Sitková, Oliver Kubačák obsadila 12. priečku a Aneta Václavíková s Ivanom Morozovom sa umiestnili v súťaži tanečných párov na 9. mieste.