TL: Wyrównane końcówki to za mało. Faworytki z kompletem

Nowy sezon Tauron Ligi zainaugurowały kolejne dwie drużyny – ITA TOOLS Stal Mielec oraz PGE Grot Budowlani Łódź. W lepszych nastrojach spotkanie zakończyły siatkarki Macieja Biernata, choć każda z partii kosztowała je maksymalną koncentrację.

KOŃCÓWKA DLA FAWORYTEK

Po atakach Weroniki Sobiczewskiej i Dominiki Sobolskiej łodzianki prowadziły w premierowej odsłonie 3:1. Jednak na 3:3 wyrównała Aleksandra Walczak. Gra toczyła się punkt za punkt. Po stronie gospodyń wyróżniała się Agata Milewska (10:10). Nie zawodziła także Katarzyna Bagrowska (13:11), do tego doszły błędy siatkarek Grot Budowlanych (15:11). Łodzianki natychmiast wyrównały kończąc atak za atakiem (15:15). Sygnał do walki dały Jelena Blagojević i Sasa Planinsec (16:16). Te dwie zawodniczki w tej fazie seta prowadziły swój zespół. Siatkarki Grot Budowlanych podkręciły tempo, w ataku szalała Paulina Damaske, a na zagrywce pracowała Alicja Grabka (24:19). Ekipa z Mielca obroniła cztery piłki setowe za sprawą m.in. dobrej gry Oliwii Sieradzkiej (23:24). Set zakończył się zepsutą zagrywką.
SKUTECZNA POGOŃ

Dobra gra Oliwii Sieradzkiej dała Stali Mielec wynik 3:1 w secie drugim. Mielczanki narzuciły swój styl gry, a siłą napędową była właśnie atakująca (10:5). Podopieczne trenera Grabdy dominowały w ofensywie, punktowała Milewska i zrobiło się 13:7. Łodzianki męczyły się praktycznie w każdym elemencie, po ataku Bagrowskiej przegrywały 11:16. Budowlane jednak natychmiast rzuciły się do odrabiania strat, w ustawieniu z Małgorzatą Lisiak na zagrywce zbliżyły się na jeden punkt (15:16). Mielczanki zaczęły popełniać masę błędów, a na 18:18 wyrównała atakiem Sasa Planinsec. Gospodynie jednak ponownie uciekły, Oliwia Sieradzka ustaliła atakiem wynik seta na 21:18. Dobra gra Planinsec i błędy rywalek spowodowały, że łodzianki nie tylko odrobiły straty,ale i prowadziły 24:23. Po ataku Lisiak było już 2:0 w setach dla faworytek.

ŁÓDZKA DOMINACJA

Po atakach Karoliny Drużkowskiej i Weroniki Sobiczewskiej oraz udanej akcji w bloku Budowlane prowadziły w trzeciej części meczu 4:1. Zagrywką popracowała także Alicja Grabka (5:1). Po mieleckiej stronie siatki zafunkcjonował blok, do tego doszły autowe ataki rywalek i zrobiło się 6:6. Po łódzkiej stronie nie zawodziła Planinsec, sprytnie przy siatce zachowała się także Grabka (12:8). Sygnał do odrabiania strat mielczankom dała Emilia Mucha (10:12). Ton wydarzeniom na boisku nadawały jednak faworytki (14:10). Ataki Zuzanny Kuligowskiej to było, za mało, aby dogonić rywalki, w ekipie Budowlanych nie zawodziła Drużkowska (18:13). Podopieczne trenera Biernata pewnie zmierzały po wygraną. Po ataku Terry Enweonwu było 24:17. Mecz skuteczną akcją w ofensywie zakończyła Karolina Drużkowska.

MVP: Sasa Planinsec

ITA TOOLS Stal Mielec – PGE Grot Budowlani Łódź 0:3
(23:25, 23:25, 17:25)

Składy zespołów:

Stal: Mucha (7), Milewska (7), Sieradzka (14), Bagrowska (7), Ponikowska (7), Walczak (2), Łyduch (libero) oraz Kuligowska (3), Adamczyk
Budowlani: Planinsec (14), Grabka (6), Damaske (4), Sobolska-Tarasowa (2), Sobiczewska (10), Blagojević (8), Łysiak (libero) oraz Wilińska, Drużkowska (5), Lisiak (7) i Enweonwu

Artykuł TL: Wyrównane końcówki to za mało. Faworytki z kompletem pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.