World News

Мега МИС повела у финалној серији женског плеј-офа

МЕГА МИС – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 96:54 (22:12, 26:13, 24:16, 24:13)

Кошаркашице Меге МИС повеле у финалној серији плеј-офа Женске кошаркашке лиге Србије захваљујући сјајној партији и више него убедљивој победи у Тренинг центру „Дејан Милојевић“.

Мега је одиграла фантастично прво полувреме против Црвене звезде, за првих 20 минута убацила чак 50 поена, а примиле дупло мање, па је коначни исход на неки начин већ могао да се наговести. Мега је лако повела 9:2, имала је и 17:6, па 19:8. У првом полувремену девојке из Меге су убациле седам тројки из 14 покушаја, а после две везане Трипковић већ у 13. минуту отишле су на 31:15… Црвено-беле су коначно запретиле, везале два добра напада, али је Росић одмах узвратила тројком за 34:19.

У другом полувремену домаће играчице су биле још доминантније, предност је расла пре свега захваљујући сјајној одбрани, и то до коначних огромних „плус 42“ за екипу тренера Милана Видосављевића.

Серија се игра до три победе, по принципу 1-1-1-1-1. Следећи меч на програму је у четвртак 9. маја, од 18.00 часова у ФМП Арени у Железнику. Трећи меч се игра у суботу 11. маја у 18.00, а евентуални термини су још 13. и 15. мај.