World News

​Zápas plný gólov. Výhru proti Struge zachránili Slovanu najskúsenejšie mená

Bol to súboj, ktorý priniesol hneď poltucet gólov, ale aj zaujímavú zápletku so šťastným koncom pre domáce farby. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava vstúpili do novej súťažnej sezóny dôležitým víťazstvom 4:2 nad tímom FC Struga. V stretnutí bolo vyše 11-tisíc divákov svedkami viacerých dramatických zvratov. Po prvom dejstve pritom nič nenasvedčovalo možnej dráme. Belasí viedli 2:0 po góloch kapitána Vladimíra Weissa ml. a tiež navrátivšieho internacionála Róberta Maka.

ŠK Slovan Bratislava - FC Struga 4:2 (2:0)

Góly: 85. a 90.+1 Kucka, 16. Weiss, 36. Mak - 55. a 74. Ibraimi (prvý z 11 m). Rozhodcovia: Frappartová - Berchebru, Torregrossa (všetci Fr.), ŽK: Weiss, Bajrič - Jevtoski, Krivanjeva, 11.259 divákov.

ŠK Slovan: Trnovský - Pauschek (61. Medveděv), Kašia, Bajrič, Wimmer (81. Vojtko) - Savvidis (81. Szöke) - Tolič (61. Marcelli), Kucka - Mak (81. Zuberu), Weiss, Strelec

FC Struga: Dujmovič - Radič, Ristevski, Krivanjeva - Vlajkovič, Jevtoski (90.+5 Compaore), Ukpa (46. Radeski), Vosha (90. Ilievski) - Shabani - Maleski (46. Spirovski), Ibraimi

Na druhej strane, hra nebola optimálna a domáci kouč Vladimír Weiss viackrát pri postrannej čiare hlasno gestikuloval smerom k svojim zverencom. A to ešte netušil, čo bude nasledovať v druhom polčase.

Najlepší hráč hostí Besart Ibraimi najprv premenil v 55. minúte penaltu a o necelých 20 minút šokoval Tehelné pole opäť, tentoraz dorážkou do odkrytej brány. Na jednej strane neveriace pohľady domácich, na strane druhej obrovská radosť celej výpravy FC Struga.

Slovanisti však nezložili zbrane a snažili sa predsa len strhnúť víťazstvo na svoju stranu. A podarilo sa. V 85. minúte si na center striedajúceho Marcelli nabehol na zadnú žrď Juraj Kucka a rozburácal Tehelné pole. 3:2!

A to ešte nebolo zo strany ostrieľaného harcovníka všetko. Svoj obetavý výkon korunoval v nadstavenom čase mimoriadne cenným gólom na 4:2, keď si nabehol na Weissov roh a nekompromisne zavesil do siete.

Domáci tábor si poriadne vydýchol. Do dvojzápasu i novej sezóny vykročil Slovan tak, akosi to prial. Postup však ešte vo vrecku určite nemá. Ak však o týždeň na Balkáne slovanisti podajú kvalitný výkon, prienik do druhého predkola im neujde.