World News

ME U-22 M: Niepokonani Polacy wygrywają grupę

Reprezentacja Polski U-22 podtrzymała passę zwycięstw. W ostatnim spotkaniu grupowym biało-czerwoni pokonali Holendrów. Mimo zwycięstwa 3:0 Polacy mieli swoje problemy. W pierwszym secie gospodarze doprowadzili do walki na przewagi, w trzeciej odsłonie zaś to biało-czerwoni musieli odrabiać straty i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść dopiero w końcówce. Blisko niespodzianki w końcówce Chociaż początkowo po […]

Artykuł ME U-22 M: Niepokonani Polacy wygrywają grupę pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Blisko niespodzianki w końcówce

Chociaż początkowo po ataku Guusa Boera Holendrzy wyszli na prowadzenie 4:2, biało-czerwoni szybko zniwelowali dystans. Swoje akcje kończył Tytus Nowik a wynik pozostawał na styku. Z czasem coraz lepiej zaczął funkcjonować polski blok i podopieczni trenera Luksa odskoczyli na kilka punktów. Gdy kolejny raz zatrzymany został holenderski skrzydłowy, interweniował Guido Görtzen (15:12). W dalszej fazie seta biało-czerwoni pozostawali na trzypunktowym prowadzeniu. Regularnie uruchamiani byli środkowi – Mateusz Kufka i Jakub Nowak. W końcówce Polacy nie ustrzegli się pomyłek i dystans zaczął topnieć. Gospodarze walczyli do końca, swoje akcje kończył Thomas Sleurink. Gdy trzecią piłkę setową obronił zagraniem po skosie Boer, o czas poprosił trener Luks (24:24). Niemoc Polaków przerwał Nowak. Dopiero podwójny blok na Ebbelaarze dał zwycięstwo Polakom.

Pod dyktando Polaków

Podobnie jak w poprzednim secie, również w drugim lepiej rozpoczęli Holendrzy, którzy po ataku Beau Wortelboera prowadzili 3:1. Biało-czerwoni bez większych problemów wyrównali po potrójnym bloku (5:5). Swoje akcje kończyli Tytus Nowik oraz Piotr Śliwka i Polacy wyszli na prowadzenie 14:10 a o czas poprosił holenderski szkoleniowiec. Chociaż gra biało-czerwonych nie była pozbawiona błędów, dystans pozostawał wyraźny. Mimo starań Sleurinka Holendrzy tym razem nie byli w stanie zagrozić przeciwnikom. Atak po ciasnym skosie Śliwki dał piłki setowe Polakom (24:18). Zdecydowane zagranie po prostej Nowika postawiło kropkę nad i.

Z kłopotami, ale zwycięsko

Od początku trzeciego seta trener Luks postawił na zmienników – Bilińskiego, Zawadzkiego i Puczkowskiego. Po kontrataku Nowaka Polacy odskoczyli na 5:3 i o czas poprosił trener Görtzen. W kolejnych akcjach trwała zacięta walka, siatkarze obu drużyn często bronili piłki, akcje były przedłużone. Wysoką skuteczność utrzymywał Guus Boer. Przy stanie 16:15 zawodników do siebie przywołał trener Luks. Seria gospodarzy przy zagrywkach Ilji Van Der Pijla trwała a przerwał ją dopiero błąd zagrywającego (17:17). W dalszej fazie seta na nieznacznym prowadzeniu pozostawali Holendrzy. Swoje akcje kończył Igor Zawadzki i różnica punktowa zaczęła się zmniejszać. Gdy asa posłał RadosławPuczkowski, grę przerwał trener Holendrów (20:21). Biało-czerwoni nie odpuszczali do końca. Skuteczny kontratak Bartosza Grzony doprowadził do wyrównania (23:23). Tym razem to Holendrzy nie wykorzystali piłki setowe (24:24). Podczas walki na przewagi obie drużyny miały swoje szanse. O zwycięstwie biało-czerwonych zdecydował as Jakuba Majchrzaka.

Polska – Holandia 3:0
(27:25, 25:19, 27:25)

Składy zespołów:
Polska: Grzona (7), Kubicki (3), Nowik (9), Kufka (3), Śliwka (12), Nowak (12), Granieczny (libero) oraz Hawryluk (libero), Majchrzak (7), Kędzierski, Puczkowski (3), Biliński i Zawadzki (4)
Holandia: Wortelboer (7), Van Bladel, Merkx (4), Boer (13), Zegwaard (2), Sleurink (15), Talbott (libero) oraz Van Der Pijl, Versteegen (2), Bosma (2), Hanemaaijer i Ebbelaar (5)