World News

Pech jednego z kluczowych graczy Argentyny. Czy uraz wykluczy go z igrzysk?

We wtorek we Florencji odbył się pierwszy z dwóch meczów kontrolnych Włochów z Argentyńczykami. W trzecim secie urazu nabawił się Santiago Danani. Czy argentyński libero wróci do gry na igrzyska olimpijskie w Paryżu?   Włosi sparowali z Argentyńczykami Poszczególne reprezentacje przygotowują się do startu w igrzyskach olimpijskich, a jednym z etapów tych przygotowań są mecze […]

Artykuł Pech jednego z kluczowych graczy Argentyny. Czy uraz wykluczy go z igrzysk? pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

We wtorek we Florencji odbył się pierwszy z dwóch meczów kontrolnych Włochów z Argentyńczykami. W trzecim secie urazu nabawił się Santiago Danani. Czy argentyński libero wróci do gry na igrzyska olimpijskie w Paryżu?

Włosi sparowali z Argentyńczykami

Poszczególne reprezentacje przygotowują się do startu w igrzyskach olimpijskich, a jednym z etapów tych przygotowań są mecze kontrolne. We wtorek we Florencji Włosi rozegrali pierwszy z dwóch sparingów z Argentyńczykami. Podopieczni Ferdinando De Giorgiego wygrali 3:0 (25:22, 25:23, 25:18), dominując zwłaszcza na zagrywce oraz w bloku. Bardzo dobre zawody rozegrali Daniele Lavia oraz Roberto Russo, którzy zapisali na koncie odpowiednio 14 oraz 10 punktów. Wśród pokonanych po 9 oczek wywalczyli Bruno Lima oraz Nicolas Zerba.

Pech Dananiego

Porażka nie jest największym problemem drużyny prowadzonej przez Marcelo Mendeza. Jej spokój w przygotowaniach do igrzysk zmąciła kontuzja Santiago Dananiego, której nabawił się w trzecim secie meczu z Włochami. Przy stanie 7:6 zmuszony był opuścić boisko, na którym zastąpił go nominalny przyjmujący – Facundo Conte.

Przypomnijmy, że Danani jest jedynym libero w składzie reprezentacji Argentyny na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Na zawodnika rezerwowego wytypowany został nominalny przyjmujący – Ezequiel Palacios. Na razie nie wiadomo, jak groźny jest uraz defensywnego lidera albicelestes. Zapewne nie wystąpi w drugim z towarzyskich meczów z Włochami, który odbędzie się w Bolonii, a czy wróci do gry na igrzyska olimpijskie w Paryżu? Jeśli uraz okaże się na tyle poważny, że uniemożliwi mu grę w Paryżu, to Marcelo Mendez do 25 lipca może jeszcze dokonać zmian w składzie zespołu na zmagania we Francji.

Argentyńczycy w Paryżu będą bronili brązowego medalu wywalczonego na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Wówczas w meczu o trzecie miejsce pokonali po tie-breaku Brazylijczyków. We Francji już w fazie grupowej czekają ich trudne mecze, bo w grupie C będą rywalizować z Niemcami, Japończykami oraz Amerykanami.