World News

ME U18 M: Zwycięstwo Polaków na zakończenie fazy grupowej

Reprezentacja Polski U-18 siatkarzy udanie zakończyła zmagania w fazie grupowej mistrzostw Europy. Podopieczni trenera Jacka Nawrockiego w ostatnim starciu mierzyli się z gospodarzami imprezy Bułgarami. Choć w pierwszej partii zaliczyli falstart, ulegając rywalom do 20, w kolejnych nie dali im już szans, wygrywając spotkanie w czterech setach.

Po dobrym początku problemy

Polacy znakomicie rozpoczęli spotkanie, szybko obejmując znaczne prowadzenie (7:3). Po chwili powiększyli przewagę do pięciu oczek. Przy stanie 13:8 niespodziewanie zaczęła ona jednak topnieć i wkrótce mieli nad rywalami tylko punkt nadwyżki, a chwilę potem był remis po 14. Po krótkiej wymianie ciosów inicjatywę przejęli Bułgarzy, którzy odskoczyli na trzy oczka (20:17). Kontrolowali już przebieg wydarzeń na boisku, pewnie wygrywając premierową partię 25:20.

Wyrównanie

Biało-czerwoni nie zwiesili jednak głów i podrażnieni takim obrotem spraw dużo lepiej weszli w drugą odsłonę. Ponownie szybko objęli wyraźne prowadzenie (6:1). I choć w pewnym momencie rywale zaczęli ich gonić (9:7), nie dali wybić się z rytmu, wkrótce ponownie odskakując (12:7). Podopieczni Jacka Nawrockiego utrzymywali pięciopunktową przewagę do stanu 22:17. Wtedy pozwolili już rywalom na zdobycie tylko jednego oczka,  by za moment wygrać  seta 25:18.

Falowanie i spadanie

W trzeciej partii, po początkowej grze punkt za punkt, pierwsi na czoło wysunęli się gospodarze (5:3). Reprezentanci Polski błyskawicznie odrobili jednak straty, a po trzech kolejnych akcjach prowadzili już 8:5. Im także jednak nie udało się utrzymać przewagi i wkrótce znów był remis, a gra wyrównała się. Przy stanie po 12 ponownie inicjatywę przejęli biało-czerwoni (15:12), ale i tym razem nie cieszyli się długo z trzypunktowej nadwyżki. Wyrównana walka trwała do stanu po 20. Od tego momentu kolejne oczka zdobywali już tylko podopieczni Jacka Nawrockiego, którzy triumfowali 25:20.

pod kontrolą

Seta numer cztery udaną akcją otworzyli rywale. Po chwili jednak inicjatywę zaczęli przejmować biało-czerwoni, którzy wyszli na prowadzenie 5:2. Wkrótce ich przewaga wzrosła do pięciu oczek (13:8). Polacy jednak dopiero się rozpędzali. Przy stanie 16:11 ich łupem padły bowiem trzy kolejne akcje i przewaga była aż ośmiopunktowa. Tak bezpiecznego prowadzenia nie oddali już do końca tej odsłony, wygrywając ją ostatecznie 25:17, a cale spotkanie 3:1.

Polska – Bułgaria 3:1
(20:25, 25:18, 25:20, 25:17)

Składy zespołów:
Polska: Durski (15), Szczurowski (20), Korona (6), Drąg (1), Pietruszewski (9), Pobrotyn (12), Schadach (libero) oraz Kocik (7), Kiciński, Falkowski (2), Trawka (libero)
Bułgaria: Iwanow P. (15), Nikołajew (6), Wieliczkow (13), Uzunow (1), Iwanow K. (10), Manolew (11), Dobrew (libero) oraz Marinow (2), Georgjew, Jenij, Konstantinow (2)

Artykuł ME U18 M: Zwycięstwo Polaków na zakończenie fazy grupowej pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.