World News

Bizarná situácia v Paríži. Rozhodca neuznal gól po dvoch hodinách. Je to cirkus, hromžil tréner Argentíny

Tréner futbalistov Argentíny Javier Mascherano označil dianie v závere zápasu s Marokom za cirkus a skonštatoval, že na olympijských hrách musí byť organizácia na vysokej úrovni.

Reagoval tým na záver otváracieho zápasu olympijského turnaja proti Maroku, v ktorom rozzúrení marockí fanúšikovia vtrhli na ihrisko a dostali sa do konfliktu s bezpečnostnými zložkami. Stalo sa tak po tom, čo Argentínčan Cristian Medina v 16. minúte nadstaveného času vyrovnal na 2:2, no VAR po dvojhodinovom prerušení zápasu napokon gól neuznal.

Po Medinovom presnom zásahu prileteli z hľadiska rôzne predmety vrátane fliaš a plastových pohárov. Na ihrisko sa dostalo niekoľko divákov a hlavný rozhodca zareagoval prerušením zápasu. Mužstvá opustili hraciu plochu a diváci v domnení, že arbiter ukončil zápas, odišli z hľadiska. Po dvoch hodinách sa tímy vrátili na trávnik a dohrali zostávajúce tri minúty. Medinov gól napokon neplatil pre tesný ofsajd, ktorý odhalil VAR.

Duel mal kontroverzný nielen záver, ale aj úvod. Mnohí diváci pískali počas argentínskej hymny v reakcii na správanie niektorých argentínskych hráčov, ktorí po nedávnom víťazstve na Copa Amerika spievali rasistické chorály. "Je to cirkus. Okrem olympijského ducha musí byť na OH organizácia na vysokej úrovni. V súčasnosti to tak, žiaľ, nie je," konštatoval Mascherano.

Maroko poslal do dvojgólového vedenia Soufiane Rahimi, ktorý sa presadil v závere prvého polčasu a na začiatku druhého. Gól Giuliana Simeoneho zo 68. minúty napokon iba skorigoval konečný výsledok.

Argentína pricestovala do dejiska OH s cieľom získať tretie olympijské zlato po triumfoch v rokoch 2004 a 2008. V oboch prípadoch v tíme figuroval aj súčasný tréner Mascherano, ktorý sa stal prvým futbalistom od roku 1928 s dvomi olympijskými prvenstvami. K účasti na OH 2024 sa snažil prehovoriť aj Lionela Messiho, aby bol jeden z troch možných hráčov nad 23 rokov, no ten odmietol.