39 yıldır her yaz Bodrum'dan Hakkari'ye geliyor... Muazzam coğrafya gelir kapısı oldu
![39 yıldır her yaz Bodrum'dan Hakkari'ye geliyor... Muazzam coğrafya gelir kapısı oldu](https://image.hurimg.com/i/hurriyet/75/620x350/66a20477b6572481729cfe99.jpg)
Muğla’nın Bodrum ilçesinde arıcılık yapan Hasan Ocak (53), 39 yıldır her ilkbahar mevsiminde kovanlarını Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin 2 bin 500 rakımlı yaylalarına getiriyor. İlçenin çevresindeki dağ ve tepelerin zengin bitki örtüsüne ve çiçek florasına sahip olduğunu belirten Ocak, yaklaşık 1 ay sonra bal hasadına başlayacağını ve geldiği günden beri Yüksekova'dan eli boş dönmediğini söyledi.