World News

Slovenský olympijský stolnotenisový reprezentant Wang Jang v prvom kole dvojhry prehral s Číňanom Wangom

Jediný slovenský stolnotenisový zástupca na olympiáde v Paríži Wang Jang skončil svoje účinkovanie už v prvom kole dvojhry. Nad jeho sily bol líder svetového rebríčka Wang Čchu-čchin z Číny, ktorý zvíťazil 4:1 na sety.

dvojhra - 1. kolo

Wang Jang (SR) - Wang Čchu-čchin (Čína-1) 1:4 (7, -3, -4, -9, -4)

Dvadsaťdeväťročný čínsky rodák Wang Jang odštartoval proti najvyššie nasadenému hráčovi turnaja dobre a v úvode dokázal držať krok, dobre kontroval súperove útoky a prvý set vyhral 11:7.

V druhom však už mal na vrch aktuálne najlepší hráč sveta, ktorý vyhral jasne 11:3 a tretí set 11:4. Slovenský reprezentant mal viackrát aj smolu, keď jeho údery tesne zabrzdila páska. Šanca na zvrat prišla vo štvrtom sete, keď viedol 4:1 i 8:5, no záver nezvládol.

Wang Čchu-čchin ho viackrát dostal do hlbokej defenzívy, otočil na 10:8 a premenil druhý setbal. Najväčší favorit celého turnaja v piatom sete už jednoznačne dominoval a triumfoval 11:4.

Pre Janga Wanga to bola tretia účasť na olympijských hrách. V Riu de Janeiro 2016 skončil 33. a v Tokiu 2020 sedemnásty.