World News

Paňková po jazde medailu nečakala, predtým išla na istotu. Štvrté miesto je super, tvrdí

Slovenská kanoistka Zuzana Paňková po prejazde cieľom stredajšieho olympijského finále C1 vedela, že jej výkon na medailu stačiť nebude. Vo svojej premiére pod piatimi kruhmi obsadila 19-ročná pretekárka štvrté miesto a na bronz jej chýbalo 1,12 sekundy. Paňková bola jedna z len troch finalistiek, ktoré predviedli čistú jazdu.

Mladá slovenská "obojživelníčka" išla dve zo štyroch olympijských jázd na istotu. Vedela, že na postup do finále nepotrebuje podať najlepší výkon.

image

Druhá medaila bola blízko. Paňková skončila na výbornom štvrtom mieste

Ten prišiel v záverečnej finálovej jazde, v ktorej zvládla kritické úseky a podľa vlastných slov dala zo seba maximum. Po prejazde cieľom bola druhá za Američankou Evy Leibfarthovou, ktorá získala prvý cenný kov v C1 na elitnej úrovni. "Vedela som, že na medailu to nebude a pod ňou je najlepšie štvrté miesto, takže super," povedala Paňková. Už o dva dni ju čaká časovka v kajak krose, v ktorom má cenný kov ako jediná Slovenka, aj keď v kategórii junioriek a do 23 rokov.

Trať opäť prešla oproti kvalifikácii zmenami na bránkach 6 až 8 a 14 až 16. Ostrejšie uhly a menšie rozostupy v kritických pasážach sú pre kanoistky náročnejšie ako pre mužov či kajakárky. "Trať bola veľmi náročná, dosť sa s ňou vyhrali a pre kanoistky je to oveľa náročnejšia ako pre iné kategórie. Každá z nás však ukázala maximum," opísala Paňková.

"Zajtrajšia úloha je oddych a maximálna regenerácia, trocha dlhšie si pospím, potom dáme pár tréningov a ide sa na to," opísala najbližší program Paňková. Miernejší program ju čaká aj vo zvyšku sezóny, keďže na jeseň maturuje.

Vynechá augustové Majtrivstvá Európy do 23 rokov a istý nie je ani jej štart na zvyšných dvoch podujatiach svetového pohára. "Po olympiáde už nikde nejdem, mám zaslúžený oddych a aj tréner si musí odo mňa oddýchnuť," povedala Paňková so smiechom.