World News

Trnava postupuje, doma si poradila so Sarajevom

Futbalisti FC Spartak Trnava postúpili do 3. predkola Európskej konferenčnej ligy. V odvetnom stretnutí druhého predkola zdolali na domácom trávniku FK Sarajevo 3:0, prvý duel sa skončil v Bosne a Hercegovine nerozhodne 0:0.

Ich súperom v boji o postup do play off bude zdolaný z dvojzápasu druhého predkola Európskej konferenčnej ligy medzi Wislou Krakov a SK Rapid Viedeň (prvý zápas 1:2).

Úder domácich

Hrdinom domácich bol 36-ročný útočník Michal Ďuriš, ktorý zaznamenal oba góly v prvom polčase. Po prestávke sa presadil ešte Patrick Karhan. V úvodnom zápase tretieho predkola, ktorý je na programe vo štvrtok 8. augusta, nastúpi Spartak doma. Odveta sa bude hrať o týždeň neskôr na ihrisku súpera.

V drese Trnavy nastúpil prvýkrát v základe Švéd Ahl, ktorý sa predstavil v útoku spolu s Ďurišom. Hostia boli v úvode aktívnejší a darilo sa im prechádzať cez stred poľa. Prvú veľkú šancu malo Sarajevo v 7. minúte, keď sa po centri dostal k hlavičke Jovič, Frelih však podržal Spartak.

image

Trnava v Sarajeve remizovala. Spartak bol v útoku neškodný

Krátko na to vyslali prvú strelu na bránu aj domáci, Holíkova strela však súperovmu brankárovi nenarobila problémy. Po štvrťhodine hry však udreli domáci. Center Mikoviča našiel v šestnástke Ďuriša, ktorý hlavou prekonal Rockova.

Hráči Trnavy sa tak po troch zápasoch bez gólu dokázali konečne presadiť. Domácim presný zásah pomohol a krátko na to mohol zvýšiť Zeljkovič, Rockov však jeho zakončenie vyrazil.

Zmeny v Sarajeve

Po polhodine bol blízko ku gólu Azango, ale jeho strela spoza šestnástky skončila na ľavej žrdi a dorážku zblokovala obrana tímu z Bosny.

Domáci sa však dočkali ešte do prestávky. Ahl vysunul lobom Ďuriša a skúsený útočník druhýkrát rozvlnil sieť. Bainovič mohol pridať v nadstavenom čase poistku, ale lopta skončila tesne vedľa ľavej žrde.

Sarajevo urobilo pred začiatkom druhého polčasu dve zmeny s cieľom zmazať náskok Trnavy. Po prestávke však zahrozili ako prví domáci, Mikovičova strela neprekvapila Rockova.

Na druhej strane mal súper šancu znížiť z priameho kopu, no lopta smerovala len do rúk Freliha. Po hodine hry sa dostal k zakončeniu Guliašvili, ale pre domáceho brankára to bola ľahká práca. V 67. minúte mohol po prihrávke striedajúceho Paura skompletizovať hetrik Ďuriš, nezakončil však presne. Krátko na to Bainovič hlavičkoval do rúk Rockova.

Hostia sa mohli tešiť po strele Beganoviča, Frelih však držal čisté konto. Hráči Sarajeva sa snažili presadiť nakopávanými loptami a centrami, no domáca obrana fungovala bezchybne a v dvojzápase neinkasovala ani raz. V závere ešte spečatil výsledok na 3:0 Karhan.