World News

BPT Bruksela: Pierwsza porażka Polek w grupie D

Marta Łodej i Julia Kielak rywalizują w turnieju głównym z cyklu Beach Pro Tour Futures w Brukseli. Pierwszymi rywalkami Polek w grupie były Amerykanki – Deahna Kraft i Lexy Denaburg. Biało-czerwone przegrały to spotkanie 0:2 i o awans do dalszej fazy rozgrywek powalczą z czeskim duetem – Dunarova/Mokrá.

Marta Łodej i Julia Kielak do turnieju głównego Beach Pro Tour Futures w Brukseli dostały się przez kwalifikacje. Rozegrały dwa trzysetowe spotkania. Najpierw pokonały Francuzki a następnie w pokonanym polu zostawiły Szwajcarki. Polki trafiły do grupy D, gdzie ich pierwszymi przeciwniczkami były reprezentantki USA Amerykanki – Deahna Kraft i Lexy Denaburg.

Gładkie zwycięstwo Amerykanek

Początek spotkania był wyrównany. Przy celnych zagrywkach Julii Kielak Polki prowadziły 8:7. Rywalki szybko przejęły inicjatywę, kończyły kolejne ataki i odskoczyły na 11:8. Biało-czerwone starały się walczyć, ale miały problem z odrobieniem powstałych wcześniej strat. Polki nie pomagały sobie popełniając błędy. Amerykanki utrzymywały wyższą skuteczność w ataku. Ostatnie punkty dla Amerykanek w inauguracyjnej odsłonie zdobyła Deahna Kraft.

W drugiego seta z nową energią weszły Polki, które początkowo prowadziły 6:3. Amerykanki poprawiły skuteczność, wzmocniły zagrywkę i po ataku Lexy Denaburg wyrównały (8:8). Serię przeciwniczek przerwała dopiero celnym zagraniem Marta Łodej (14:9). Pojedyncze zagrania Kielak i Łodej na niewiele już się zdały. Rywalki zamknęły mecz blokiem.

Kraft/Denaburg USA – Łodej/Kielak POL 2:0
(21:18, 21:13)

Polki w kolejnym spotkaniu zagrają z czeskim duetem Dunarova/Mokrá. Czeszki przegrały swój mecz z belgijską parą Piret/Bex 0:2 (19:21, 19:21).

Artykuł BPT Bruksela: Pierwsza porażka Polek w grupie D pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.