World News

Plusy i minusy: Lech – Lechia 3:1

...

The post Plusy i minusy: Lech – Lechia 3:1 first appeared on KKSLECH.com.

W sobotę Lech Poznań przedłużył swój patent na Lechię Gdańsk. W ciepły, sierpniowy wieczór Kolejorz wygrał lekko, łatwo i przyjemnie mogąc zwyciężyć dużo wyżej, niż tylko 3:1. Niestety po rozegraniu dwóch różnych połów skończyło się tylko dwubramkowym zwycięstwem.

Pierwszym z kilku plusów jest pewne zwycięstwo Lecha nad Lechią po efektownej pierwszej połowie. Pierwszą groźną akcję stworzyli gdańszczanie, ale już po trzech minutach poznaniacy prowadzili 1:0 łapiąc potem pewność siebie i luz w momencie rozgrywania piłki. Przewaga Lecha była duża, nasz zespół przewyższał rywala umiejętnościami czysto piłkarskimi, łatwo wykorzystywał dużo wolnych przestrzeni, które były spowodowane bardzo słabą organizacją przeciwnika oraz przewyższał go motorycznie. Nasi zawodnicy w wielu akcjach byli po prostu szybsi od lechistów, którzy do tego fatalnie wyglądali w pressingu czy w obronie, w której nie mogli nadążyć za naszymi piłkarzami.

null

W sobotę dwa dośrodkowania wystarczyły do zdobycia dwóch bramek, a jeden z goli został strzelony po świetnym prostopadłym podaniu z naszej połowy i sprycie Afonso Sousy, który między nogami zdołał dograć piłkę do króla Mikaela Ishaka. Po 40 minutach było już pozamiatane, Lechia Gdańsk była tłem dla lepszego piłkarsko oraz motorycznie Lecha Poznań, który robił sobie co chciał mając przy tym pełną boiskową kontrolę. W pierwszej odsłonie obie drużyny wyglądały jakby były na dwóch innych fizycznych biegunach.

Kolejnym plusem są liczby skrzydłowych. Dino Hotić najpierw zaliczył asystę, potem zdobył bramkę notując już teraz drugie z rzędu udane lato. Na tle Lechii Gdańsk dobrze wyglądał nawet Adriel Ba Loua, który zanotował asystę, już tyle samo asyst, co w zeszłym sezonie ma Afonso Sousa, a Mikael Ishak wyprzedził wczoraj Christiana Gytkjaera zdobywając w polskiej lidze więcej bramek od Duńczyka. Szwed dnia 3 sierpnia 2024 nabił sobie statystyki, z 4 golami jest teraz liderem klasyfikacji strzelców PKO Ekstraklasy 2024/2025.

null
null

Następny plus to intensywność gry, liczba przebiegniętych kilometrów (ponad 115 km) i biegowe statystyki, w których na 4 pierwszych miejscach znaleźli się piłkarze Lecha Poznań. Pomimo wyższego posiadania piłki Kolejorz biegowo był lepszy od Lechii Gdańsk, w dodatku oddał aż 19 strzałów, w tym 6 celnych co jest naszym najlepszym wynikiem w bieżących rozgrywkach. Dzięki tym liczbom Lech Poznań wygrał z Lechią Gdańsk już 7 kolejny mecz ligowy u siebie, w 8 z rzędu domowych spotkaniach z lechistami na 2 frontach strzelił minimum jednego gola wygrywając aż 23 z 30 ostatnich meczów z gdańszczanami rozegranych przed własną publicznością.

W sobotni wieczór były też minusy. Przede wszystkim po zmianie stron Lech grał dużo słabiej, niż w pierwszych 45 minutach, a wpływ na to na pewno miało zejście Mikaela Ishaka i Dino Hoticia już po 60 minutach. W drugich 45 minutach poznaniacy oddali mniej strzałów na bramkę rywala, mieli również niższe xG od przeciwnika finalnie przegrywając drugą część gry wynikiem 0:1, z czego nie był zadowolony Niels Frederiksen. Drużynie nie pomogła gra zmienników, którzy niewiele wnieśli, a już szczególnie słabo wyglądali Filip Szymczak oraz Daniel Hakans.

null
null

Ten drugi piłkarz może być usprawiedliwiony, ponieważ zadebiutował po zaledwie dwóch treningach z zespołem i jeszcze biegał na lewej stronie pomocy. Trochę więcej jakości można było oczekiwać od Aliego Gholizadeha, który chociaż był przy piłce czy Bryana Fiabemy, który po wejściu z ławki rezerwowych nie bardzo mógł się odnaleźć na murawie. To nie jest piłkarz do walki w środku pola co udowodnił m.in. w doliczonym czasie gry, gdy po jego stracie zaczęła się bramkowa akcja dla Lechii Gdańsk.

Plusy meczu z Lechią 3:1