World News

Србија 3×3 без полуфинала Олимпијских игара

Србија 3x3 је у плеј-ину Олимпијских игара у Паризу поражена од Француске 22:19, није обезбедила пласман у полуфинале и завршила је такмичење. Почело је доста чврсто, а Французи су после две двојке повели 5:2, да би Стојачић са два закуцавања смањио на 5:6. Изједначио је Бранковић на 7:7, па Васић на 8:8. Опет је ривал [...]

Србија 3×3 је у плеј-ину Олимпијских игара у Паризу поражена од Француске 22:19, није обезбедила пласман у полуфинале и завршила је такмичење.

Почело је доста чврсто, а Французи су после две двојке повели 5:2, да би Стојачић са два закуцавања смањио на 5:6. Изједначио је Бранковић на 7:7, па Васић на 8:8. Опет је ривал повео са 11:8 двојком, смањио је Васић, а Французи двојком дигли на 13:9 на мање од четири минута пре краја.

Погодио је Мајсторовић прву двојку за Србију, па Стојачић закуцао за 12:14. Опет су поентирали противници два пута, повели 16:13 на 2:15 пре краја. Смањио је Бранковић, па погодио Рамбо за 17:14. Положио је Стојачић, узвратио Десолије.

У последњи минут ушло се са 18:16 за Французе, побегао је Вержија Бранковићу и убацио 19. поен за свој тим. Погодио је Стојачић двојку за 18:19 на 33 секунде пре краја, али смо поново примили зицер. Остало нам је 18 секунди, Стојачић је положио лопту у кош (19:20), али су Французи искористили последњи напад двојком коју је убацио Вержија и донео домаћинима велико славље и пласман у полуфинале.