World News

Женска У16 репрезентација два пута савладала Турску у Бањи Ковиљачи

Женска У16 репрезентација Србије остварила је максималан учинак у двомечу против селекције Турске у Бањи Ковиљачи, где се припрема за Европско првенство у Мађарској.

Обе утакмице биле су врло изједначене и тесне до самог краја. Обе је обележило доста осцилација на обе стране, очекиваних у овом делу припрема. За разлику од првог, који је решен на самом крају, други меч наше девојке су преломиле у последњих пет минута, када су сјајном одбраном ривалкама дозволиле тек два поена за пет минута. И од 41:40, стигле до победе – 50:42.

До краја припрема тим селекторке Весне Џувер одиграће још две утакмице – против Црне Горе, 10. и 11. августа. На Европско првенство креће се 14. августа. У првој рунди такмичења у Мишколцу, наша репрезентација биће у групи са: Шпанијом, Летонијом и Пољском.