World News

Wilfredo Leon znów zachwyca zagrywką! Niemalże wyrównał swój rekord

Trwa pierwszy półfinał igrzysk olimpijskich z udziałem reprezentacji Polski oraz Stanów Zjednoczonych. W pierwszym secie wygranym przez biało-czerwonych niemalże ustanowiony został nowy rekord prędkości zagrywki. Zza linii 9. metra z prędkością 134 km/h posłał serwis nie kto inny jak przyjmujący polskiego zespołu, Wilfredo Leon. Polski siatkarz regularnie posyła serwisy z szybkością powyżej 120 km/h. Jednak […]

Artykuł Wilfredo Leon znów zachwyca zagrywką! Niemalże wyrównał swój rekord pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Trwa pierwszy półfinał igrzysk olimpijskich z udziałem reprezentacji Polski oraz Stanów Zjednoczonych. W pierwszym secie wygranym przez biało-czerwonych niemalże ustanowiony został nowy rekord prędkości zagrywki. Zza linii 9. metra z prędkością 134 km/h posłał serwis nie kto inny jak przyjmujący polskiego zespołu, Wilfredo Leon. Polski siatkarz regularnie posyła serwisy z szybkością powyżej 120 km/h. Jednak rekord ustanowił dzień wcześniej francuski zawodnik, Antoine Brizard.

Wilfredo leon ustanowił rekord prędkości zagrywki na igrzyskach olimpijskich

Trwa w najlepsze półfinał igrzysk olimpijskich z udziałem Polaków oraz Amerykanów. Pierwszego seta wygrali podopieczni trenera Nikoli Grbicia, którzy pokonali zespół zza oceanu 25:23, otwierając tym samym wynik starcia premiowanego wielkim finałem zmagań w stolicy Francji. Sam pierwszy set nie był jednak wolny od historii, bowiem Wilfredo Leonowi prawie że udało się wyrównać nowy rekord olimpijski. Polski przyjmujący posłał zagrywkę z prędkością 134 km/h, czym zbliżył się do rekordu z minionego poniedziałku, 5 sierpnia. Przyjmujący nadwiślańskiej drużyny jest świetnie dysponowany w polu serwisowym, regularnie zagrywając z prędkością powyżej 120 km/h. Jedynie w otwierającej odsłonie licznik po jego serwisach wskazał na następujące wartości: 124, 134, 119, 130. W drugiej partii natomiast mistrz Włoch zagrywał z prędkościami: 123, 128 oraz 125 km/h.

Jednak nowy rekord igrzysk olimpijskich w prędkości zagrywki należy do Antoine’a Brizarda. Francuski rozgrywający w wygranym ćwierćfinale z Niemcami w drugim secie przy stanie 5:4 posłał serwis z prędkością 137 km/h. Tak więc w turnieju rangi olimpijskiej jest to nowy rekord zagrywki, ale globalny 'wyczyn’ należy do polsko-kubańskiego siatkarza.

Sam obrót spraw nie stanowi żadnego zaskoczenia, ponieważ oficjalny rekord świata należy do 31-latka. W październiku 2020 roku Leon w rozgrywkach klubowych w barwach ówczesnej Sir Safety Perugii posłał zagrywkę z prędkością 138 km/h. Tylko w ubiegłym roku podstawowemu zawodnikowi reprezentacji Polski udało się wyrównać rekord i z dokładnie taką samą prędkością posłać serwis w meczu fazy grupowej przeciwko Danii w trakcie mistrzostw Europy.