World News

Slovan spravil výrazný krok k postupu. Mak exportným gólom pobláznil štadión

K dosiahnutiu sna menom Liga majstrov sú futbalisti ŠK Slovan Bratislava opäť o krok bližšie. Náš majster zdolal v úvodnom dueli 3.predkola najprestížnejšej európskej klubovej súťaže na domácom trávniku cyperského šampióna APOEL Nikózia 2:0, čím sa belasí výrazne priblížili k postupovým brehom do play-off o hlavnú fázu.

A hoci je dvojgólový náskok príjemný, zverencov trénera Vladimíra Weissa ešte čaká o šesť dní na horúcej cyperskej pôde poriadne náročná „šichta“. Silnejšie karty však drží po polčase vzájomného dvojsúboja aktuálne slovenský klub.

Zaslúžené víťazstvo

ŠK Slovan Bratislava - APOEL Nikózia 2:0 (0:0)

Góly: 74. Petrovič (vlastný), 90.+3 Mak. Rozhodovali: Lindhout - Honig, Inia (všetci Hol.), ŽK: Bajrič, Kašia - Tejera, Sušič, Kostadinov, 20.404 divákov.

Slovan: Takáč - Blackman, Kašia, Wimmer, Zuberu - Kucka, Bajrič, Tolič - Barseghjan (79. Mak), Strelec (90.+2 Szöke), Weiss (90. Marcelli)

APOEL: Belec - Sušič, Petrovič, Dvali, Quintilla - Meyer (76. El Arabi), Kostadinov, Tejera - Marquinhos, Dražič (87. Chebake), Ndongala (87. Donis)

Pozitívne pritom je, že víťazstvo Slovana je úplne zaslúžené. Domáci boli aktívnejší a viac túžili po víťazstve. A napokon sa aj dočkali, aj keď to dlho vyzeralo, že by snaha domáceho mužstva nemusela byť ocenená víťazstvom.

V 74. minúte však konečne Slovan skórval. Výborného brankára hostí Vida Beleca, ktorý bol zároveň aj kapitánom APOEL-u, prekonal z bezprostrednej blízkosti, paradoxne, vlastný spoluhráč Petrovič. Presný zásah však padol po dobrej individuálnej práci Barseghjana. Tak či onak, domáce tribúny boli vo vare. 1:0 a vytúžený zásah konečne prišiel.

Mimochodom, hoci bol na bratislavskom Tehelnom poli teplý letný večer, atmosféra na štadióne bratislavského Slovana vyvolávala opäť zimomriavky. Vyše 20-tisíc divákov znova prispelo k traskavej šou.

Nádherný Makov gól

APOEL sa po góle snažil, no nič vážne si zverenci španielskeho kormidelníka Davida Gallega nevypracovali. A to ešte netušili, čo ich čaká. Róbert Mak, ktorý začal stretnutie na lavičke, sa dostal na hraciu plochu v 79. minúte, keď vymenil práve hlavného architekta prvého gólu Barseghjana.

A Mak evidentne chcel trénerskému štábu aj fanúšikom Slovana ukázať, že aj on patrí na ihrisko. V nadstavenom čase vykúzlil nádhernú strelu. Exportný kop sa zastavil až v trepotajúcej sa sieti za Belecom. 2:0 a štadión prepukol v absolútnu erupciu radosti.

image

Slovan vs. APOEL Nikózia: Ako vidí šance na postup Slovák, ktorý hrával za cyperského majstra?

„Bolo to trošku sklamanie, že som nehral od začiatku, ale cítil som, že keď dnes nastúpim, dám gól. Mohol som dať aj dva, ale podaril sa ten prvý a vyšlo to nádherne. Pred vypredaným štadiónom doma je to niečo špeciálne,“ uviedol tesne po dueli pre STVR práve Mak.

Ak podajú slovanisti budúci týždeň v Nikózii podobný výkon, ako dnes, postup budú mať vo vrecku. Aj fanúšikovia APOEL-u však vedia poriadne pohnať svojich miláčikov. O šesť dní však budú mať čo robiť. Slovan to má dobré rozohrané a z Weissových zverencov sála odhodlanie uspieť.