World News

Kontuzja libero bardzo poważna? „Nie czuje palców”

Francją, która wygrała z Włochami.W trakcie trzeciego seta meczu półfinałowego z USA, Paweł Zatorski zderzył się z Marcinem Januszem. Libero reprezentacji w wyniku zdarzenia zaczął zwijać się z bólu leżąc na parkiecie. Po interwencji medyków Polak wrócił do gry i razem z resztą doprowadził do awansu do finału igrzysk olimpijskich. Po meczu libero podzielił się […]

Artykuł Kontuzja libero bardzo poważna? „Nie czuje palców” pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Francją, która wygrała z Włochami.W trakcie trzeciego seta meczu półfinałowego z USA, Paweł Zatorski zderzył się z Marcinem Januszem. Libero reprezentacji w wyniku zdarzenia zaczął zwijać się z bólu leżąc na parkiecie. Po interwencji medyków Polak wrócił do gry i razem z resztą doprowadził do awansu do finału igrzysk olimpijskich. Po meczu libero podzielił się informacją, odnośnie stanu swojego zdrowia.

Awans jest, ale… nie bez problemów

Reprezentacja Polski pokonała Amerykanów w półfinale igrzysk olimpijskich i o złoto zagra z obrońcami tytułu – Francją, która wygrała z Włochami. Podczas meczu nie brakowało emocji, tych pozytywnych, jak i negatywnych. Jednak największy horror kibice polskiej siatkówki przeżyli w trzecim secie. Przy wyniku 12:9 dla USA, Paweł Zatorski  zderzył się z Marcinem Januszem, a następnie nie podniósł się z parkietu. Kiedy Zati leżał na boisku myślałem, że to koniecwspomniał po meczu trener Nikola Grbić. Po interwencji medyków oraz przyjęciu środków przeciwbólowych przez polskiego libero gra została wznowiona, a Polak wrócił do gry. Na tamten moment nie wiele było wiadomo o dokładnych problemach zdrowotnych siatkarza. Można było domyślać się jedynie, że chodzi o rękę, gdyż to na niej swoją uwagę skupiali medycy, a także sam zawodnik już po powrocie do gry.

Po zakończeniu spotkania sam zawodnik w wywiadzie dla Polsat Sport ujawnił podstawowe informacje odnośnie stanu swojego zdrowia. Przyczyną bólu był bark. – Bark już chyba wrócił na miejsce. Nie czuje palców. Boje się co będzie, jak zejdą leki przeciwbólowe – powiedział Paweł Zatorski. Mimo okropnego bólu Polak nie krył również radości z awansu do finału. – Najważniejsze, że dotrwaliśmy i przetrwaliśmy wszystkie problemy, które mieliśmy. Został jeszcze jeden krok – zakończył.

Co dalej z Zatim?

Na ten moment nie ma oficjalnych informacji odnośnie stanu zdrowia polskiego libero. Trzeba będzie na nie poczekać. Najprawdopodobniej zostaną przedstawione po przeprowadzeniu odpowiednich badań i konsultacji. Najważniejszym kwestią jest, czy Paweł Zatorski będzie w stanie wystąpić w finale olimpijskim