2024

Новости за 24.02.2024

iDNES.cz

KVÍZ: Co víte o půstu před Velikonocemi? Zkuste vyhrát Postní kuchařku

Půst je hodně skloňovaná veličina – dáváte si přerušovaný s časovými okny pro jídlo, či raději tradiční, bez sousta po celý den? A nebo právě zkoušíte ten předvelikonoční jako naši předci? Tedy jestli víte, jak na to. Koneckonců otestujte se. Můžete navíc vyhrát Postní kuchařku od kořene po nať z nakladatelství Smart Press.

iDNES.cz

Někdo to rád horké v sauně. Nejzajímavější najdete na vodě i ve vlaku

Sauny v sobě spojují architekturu, design a životní styl. A zdaleka nejde jen o sauny, které milují ve Finsku. Kniha Sauna: průvodce světem horkých interiérů se věnuje tomuto fenoménu v českém prostředí. Dozvíte se v ní vše nejen o designu potíren a výběru vhodného dřeva, ale také o vlivu saunování na lidské tělo.

iDNES.cz

Česko slaví Den za Ukrajinu. Prahou projde průvod, vystoupí Pavel i Zelenskyj

Svět si připomíná druhé výročí začátku války na Ukrajině. Den pro Ukrajinu pořádá iniciativa Hlas Ukrajiny, průvod vyrazí od pomníku ukrajinského národního hrdiny - spisovatele Tarase Ševčenka na náměstí Kinských. Dorazit má na Staroměstské náměstí, kde by měl vystoupit prezident Petr Pavel, videopozdrav přislíbil i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

iDNES.cz

Snowboard? Jezdi na lyžích! Maděrová si musela prkno vybojovat. Teď září

Když jako malá oznámila rodičům, že chce jezdit na snowboardu, nejprve neuspěla. „V žádném případě. U nás se jezdí na lyžích!“ slyšela. Zuzana Maděrová si však trvala na svém. „Řekla jsem, že lyže mít prostě nebudu, a zabejčila se,“ vzpomíná pro iDNES Premium. A dobře udělala.

iDNES.cz

Tři sta závodníků na horských kolech a červená sjezdovka ve Svatém Petru ve Špindlerově Mlýně. Jezdci nebojovali jen mezi sebou, ale též s extrémními podmínkami na trati, čekal na ně těžký a mokrý sníh. Nejrychleji v cíli byl pořadatel akce Michal Maroši, který využil své zkušenosti a zvolil nejlepší stopu.

iDNES.cz

ANALÝZA: Bod zlomu. Kyjev bez pomoci padne, letošek může být rozhodující

Válka na Ukrajině vstupuje do třetího roku a Rusové přebírají iniciativu. Drží zhruba osmnáct procent ukrajinského území a zjevně chtějí víc. To všechno za situace, kdy západní pomoc Kyjevu vázne. Souvisí to i s tím, že mezi západní veřejností sílí přesvědčení, že Ukrajina nemůže vyhrát.

iDNES.cz

Dechovka a šestispřeží, pohřeb v klanu Kočků. Kdo je kdo v rodině světských

V sobotu začíná slavná matějská pouť na pražském Výstavišti. Než se roztočí kolotoče a rozjede horská dráha, čekala ale na rodinu Kočkovu, která ji pořádá, smutná událost. V kostele svaté Markéty na pražském Břevnově se loučila rozvětvená rodina s Olgou Kočkovou, která s manželem Václavem Kočkou st. od poloviny šedesátých let pouť pořádala.

iDNES.cz

Ukrajinští uprchlíci v datech: na 180 tisíc jich chce zůstat, bojují s češtinou

Od vypuknutí války přesně před dvěma lety našlo v Česku azyl skoro 600 tisíc Ukrajinců. Přijmout takové množství nově příchozích se pro zemi stalo jednou z největších výzev v novodobé historii. Dnes zde žije 380 tisíc Ukrajinců, z toho 180 tisíc tu plánuje zůstat další dva roky a déle. Vyplynulo to z nejnovějšího průzkumu společnosti PAQ Research.

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

Laser do očí? Lehce mě oslepil, čekal jsem bouřlivější atmosféru, líčil Balvín - iDNES.cz - iDNES.cz

1. Laser do očí? Lehce mě oslepil, čekal jsem bouřlivější atmosféru, líčil Balvín - iDNES.cz  iDNES.cz
  2. Řecko - Česko 72:64, Čeští basketbalisté vstoupili do kvalifikace ME porážkou. Nestačili na Řecko  Sport.cz
  3. Nejvíc nás potopily ztráty v důležitých momentech, litoval porážky Balvín  ČT sport
  4. Na úvod bojů o EuroBasket prohra o osm bodů. Češi padli v hlučné řecké vřavě  iDNES.cz
  5. Písecký Vojtěch Sýkora nastoupí za národní tým v kvalifikaci proti Řecku  Písecký... Читать дальше...

iDNES.cz

Laser do očí? Lehce mě oslepil, čekal jsem bouřlivější atmosféru, líčil Balvín

Fanoušci na tribunách se ho snažili rozhodit všemožnými způsoby, při jednom z trestných hodů mu svítili laserem do očí. Ondřej Balvín přesto zaznamenal double double za 13 bodů a deset doskoků a výrazně se podílel na tom, že čeští basketbalisté sehráli při vstupu do kvalifikace o evropský šampionát 2025 s Řeckem vyrovnanou partii. Nakonec však v Pireu favorizovanému soupeři podlehli 64:72.

Hokej.cz

Junioři Poruby a Pirátů jsou o krok blíže play off! Technika je druhá

Liga juniorů nabídla ve svém 36. kole důležité bitvy o play off. Oba zápasy ovládly čtvrté týmy – Poruba porazila Havířov a Chomutov vyhrál nad Pískem. Své utkání zvládly i Slavia se Vsetínem. Bruslaři na západě odskočili Třemošné, na východě naopak Technika přeskočila Šumperk.

Parlamentnilisty.cz

A kdo tu zažil nenávist? Překlad do ukrajinštiny, pak les rukou. Trochu jiná Rakušanova debata

Po několika debatách na různých místech v republice se ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rozhodl svou Debatu bez cenzury uspořádat také v metropoli, kde ji tentokrát věnoval zejména uprchlíkům z Ukrajiny. „Jsme jedna z nejúspěšnějších zemí EU,“ ocenil ministr, nakolik se ukrajinští uprchlíci zapojili do českého pracovního trhu, a informoval, kolik Ukrajinců v produktivním věku dle jeho informací u nás pracuje. Došlo i na dezinformace.

iSport.cz

Dva stehy Satoranského i laser v očích: Komorní atmosféra, řekl Balvín

PŘÍMO Z ŘECKA | Nejen krvavé zranění a dva stehy na hlavě Tomáše Satoranského, které mu přivodil na konci třetí čtvrtiny úder loktem od Panagiotise Kalaitzakise, utržili v Řecku čeští basketbalisté. Ondřeje Balvína oslepil při střelbě trestných hodů laser z hlediště. Obr s 217 centimetry se i tak pral se soupeřovými kolosy statečně, coby nejlepší český střelec posbíral 13 bodů i 10 doskoků. A po zápase (64:72) litoval, že na vítězství na palubovce favorita bylo.

iDNES.cz

Leverkusen vydřel výhru nad Mohučí, Schick hrál půl hodiny, Hložek pár minut

Fotbalisté Leverkusenu porazili v předehrávce 23. kola německé bundesligy 2:1 předposlední Mohuč a vedou tabulku už o 11 bodů. Patrik Schick přišel v dresu Bayeru na trávník v 56. minutě, Adam Hložek v poslední minutě řádné hrací doby. Leverkusen bodoval ve 33. zápase za sebou, což se před ním žádnému bundesligovému týmu nepodařilo.

ECHO24

Soud nařídil Trumpovi za zveličování majetku zaplatit s úroky 454 milionů dolarů

Newyorský soud dnes formálně nařídil bývalému americkému prezidentu Donaldu Trumpovi zaplatit přes 454 milionů dolarů (10,6 miliardy korun) za zveličování jmění jeho firem. Trump si verdikt s pokutou převyšující 354 milionů v této kauze vyslechl před týdnem. Dnes stanovená suma zahrnuje vedle pokuty i úroky, napsala agentura Reuters.

Prokšanová (KSČM): Léky patří do lékárny, ne jak housky na krám

Klasický symptom kapitalismu – české veřejné zdravotnictví kolabuje, finance se vynakládají na zbrojení a další nesmyslné výdaje, zodpovědnost za zajištění zdraví se převádí na pacienty samotné. Skutečně ale máme být sami sobě lékařem?

Novinky

V Sýrii zavraždili pět sběračů lanýžů

V syrské provincii Homs při útoku teroristické skupiny zahynulo pět civilistů, píše agentura Reuters s odvoláním na syrská státní média. Oběťmi jsou podle syrské agentury SANA sběrači lanýžů.

HC Vsetín

Junioři v závěru udrželi těsné vedení a v Chrudimi vybojovali tři body

Helena Hegeďová - Junioři si připsali další výhru, tentokrát proti Chrudimi. Valaši se do vedení dostali v 7. minutě, domácí sice poměrně rychle vyrovnali, ale následně se Vsetín na přelomu první a druhé třetiny dostal do klíčové dvoubrankového náskoku. Chrudim totiž snížila, ale na vyrovnání nedosáhla. Stejná situace se opakovalo ještě v závěru zápasu, ale Vsacané pak už jednobrankové vedení udrželi.

HC Energie Karlovy Vary

Dorost vládne Západu! Rozhodla třetí třetina

Marie Valentová - Západočeské derby vždy nabízí zajímavou a napínavou podívanou. Ačkoliv v tomto utkání byla trošku nouze o góly, v každé třetině totiž padl pouze jeden, tak diváci se rozhodně nenudili. K vidění byla spousta zajímavých šancí a několik úniků. S těmi si bravurně poradil Martin Psohlavec, který zastavil třicet tři střel. Svým výkonem v adrenalinovém závěru utkání pomohl svým spoluhráčům, kteří bojovali jako lvi, k zisku plného počtu bodů.

Junioři v utkání s Mladou Boleslaví berou bod. Rozhodnout musely samostatné nájezdy

Leona Tomcová - Karlovarským juniorům dnes chybělo gólové štěstíčko. V první třetině, kterou měli v podstatně větší části v režii, si vystřelili první branku. Do druhé části tak šli s vedením, o které ale ve druhé třetině přišli. Bruslaři se totiž na ledě herně i výsledkově srovnali. Do poslední minuty tak byl k vidění vyrovnaná zápas a šance na obou stranách. Ani nastavený čas ale o vítězi nerozhodl a tak se přešlo do samostatných nájezdů, ve kterých byl nakonec lepší soupeř.

HC Vsetín

Dvoubrankové vedení ve Znojmě nestačilo, Valaši s Orly poprvé nebodovali

Jan Tajzler - Tým Vsetína cestoval v rámci 50. kola na půdu Znojma. Orli šli do utkání s jasným cílem zvítězit, v opačném případě by definitivně zhasla naděje Jihomoravanů na záchranu v Chance lize. Do utkání vstoupil lépe Vsetín a na startu druhé třetiny vedl dokonce 3:1. Jenže Znojmo zabralo, do druhé sirény skóre srovnalo a ve třetí třetině dokráčelo k obratu. Poprvé v sezoně se tak Valachům nepodařilo s Orly bodovat.

FC Slovan Liberec

Ke konci jsme ještě věřili ve vítězství, říká po Jablonci Chaluš

Martin Soukup - Liberec – Po nervy drásajícím 62. Podještědském derby přišel na pozápasovou tiskovou konferenci autor vyrovnávacího gólu Matěj Chaluš. Ten mluvil o ne úplně povedeném zápase, rasismu na Ghaliho i zranění Bačkovského. "Asi to byl jeden z nejhorších momentů, co jsem na fotbale viděl,” okomentoval nepříjemné zranění libereckého brankáře.