2024

Новости за 06.04.2024

iSport.cz

Zlín - Vsetín 3:5. Divoká první třetina, rozhodl Klhůfek. Hosté znovu vedou

Hokejisté Vsetína odčinili ve třetím utkání finále play off první ligy předchozí domácí porážku, vyhráli na ledě Zlína 5:3 a v sérii hrané na čtyři vítězství se ujali vedení 2:1. Vítězný gól vstřelil Pavel Klhůfek, jenž ve 35. minutě zvyšoval na 4:2, vedle toho si připsal i dvě asistence. Dvakrát se před 7000 diváky ve vyprodaném hledišti prosadil v dresu hostů další útočník Ondřej Machala. Čtvrtý duel je na programu v neděli opět ve Zlíně a začne stejně jako v sobotu v 17:30.

Parlamentnilisty.cz

Francie, Německo. Školy, policie. Nepěkné příběhy s migranty

Surové útoky na děti otřásají Francií. Včera v nemocnici v Paříži zemřel 15letý chlapec. Toho o den dříve zbila maskovaná skupina. Došlo také k útoku na 13letou dívku, kdy šlo zřejmě o nábožensky motivovaný útok uvnitř muslimské komunity. Vrstevníci svou spolužačku zřejmě zbili kvůli stylu oblékání.

Hokej.cz

Oceláři to dokázali! Po obratu z 0:2 na 3:2 si zahrají o juniorský titul

Junioři Třince předvedli v semifinále play off DHL extraligy proti Karlovým Varům fantastický obrat, po dvou úvodních porážkách třikrát v řadě vyhráli a zahrají si o titul proti brněnské Kometě! Otáčet museli i rozhodující pátou bitvu, v níž po přestřelce zdolali Energii 6:4.

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

FORTUNA:LIGA - souhrn 27. kola: Slavia opět před Spartu - EuroFotbal.cz

1. FORTUNA:LIGA - souhrn 27. kola: Slavia opět před Spartu  EuroFotbal.cz
  2. Trpišovský vyrovnal Vrbu: Neuvěřitelná věc. První půle? Měl jsem klukům na videu pustit sebe  Sport.cz
  3. Svátek v Edenu, trefil se Ševčík: Trenéři mi nadávají, ale já jsem nahrávací typ - iDNES.cz  iDNES.cz
  4. Trpišovský dohnal Vrbu: Skvělé! Pavel mi vždy připomíná... Holeš v tranzu  iSport.cz
  5. Fortuna:Liga živě: Slavia - Bohemians  Aktuálně.cz

Vsetín zlomil prokletí zlínského ledu, ve finále Chance ligy má opět navrch - Hokej.cz

1. Vsetín zlomil prokletí zlínského ledu, ve finále Chance ligy má opět navrch  Hokej.cz
  2. Vsetín má ve finále první ligy opět navrch, vyhrál ve Zlíně a vede 2:1  iDNES.cz
  3. Vsetín loupil ve Zlíně a jde do vedení ve finálové sérii první ligy  ČT sport
  4. SESTŘIH: Ve Zlíně viděli 8 gólů! Drama před vyprodanou arénou rozsekl Klhůfek  Hokej.cz
  5. Zlín - Vsetín 3:5. Divoká první třetina, rozhodl Klhůfek. Hosté znovu vedou  iSport.cz

Fotbal.idnes.cz

Slavia - Bohemians 2:1, góly Ševčíka a Chytila, hosté v závěru jen korigovali

Fotbalisté Slavie jsou minimálně do nedělního večera na prvním místě ligové tabulky. Odpor Bohemians zlomili v domácím vršovickém derby ve druhém poločase, kdy se postupně prosadili Petr Ševčík a Mojmír Chytil. Parádní snížení hostujícího kapitána Lukáše Hůlky na konečných 1:2 přišlo pozdě.

iDNES.cz

Popral se na diskotéce v Horní Cerekvi opilý policista? GIBS to prověřuje

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) prověřuje incident v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku. Policista v civilu se tam údajně popral na diskotéce, napsal dnes server Jihlavská drbna. Touto záležitostí se zabýváme, řekla dnes mluvčí GIBS Ivana Nguyenová. Více podle ní v tuto chvíli nelze sdělit.

iDNES.cz

Padání vlasů řešte, když se objeví kouty. Profesorka Arenbergerová o nové léčbě

Každý druhý muž a každá třetí žena po padesátce trpí nadměrným vypadáváním vlasů. Podle dermatoložky Moniky Arenbergerové je to však dnes už řešitelné. „Pokud se pacient snaží, aby vlasy rostly, pak je to zachranitelné v každém věku. Nicméně je potřeba začít včas,“ radí. Kdy to je? Jak vypadávání zastavit a jaké jsou novinky v léčbě?

Válka o prezidenta: Rytmus a Jasmina jsou tým Pellegrini, Kucherenko kope za Korčoka – eXtra.cz - eXtra.cz

1. Válka o prezidenta: Rytmus a Jasmina jsou tým Pellegrini, Kucherenko kope za Korčoka – eXtra.cz  eXtra.cz
  2. Dostali Rytmus a Alagič za podporu prezidentského kandidáta zaplaceno? Jasmina reaguje na kritiku  Super.cz
  3. Celebrity mají Slováky za debily. Rytmus nečekaně a ostře podpořil Pellegriniho!  Expres.cz
  4. Rytmus na Instagramu podpořil prezidentského kandidáta v době moratoria. Podle úřadů zákon neporušil  REFRESHER
  5. Válka o prezidenta: Rytmus a Jasmina jsou tým Pellegrini... Читать дальше...

iSport.cz

SESTŘIH: Slavia - Bohemians 2:1. Hosté vzdorovali, rozhodl Chytil

Fotbalisté Slavie v 27. kole první ligy porazili doma Bohemians 1905 2:1 a poskočili do čela neúplné tabulky o dva body před obhájce titulu Spartu, která má ale k dobru nedělní zápas s Mladou Boleslaví. Favorit rozhodl vršovické derby před vyprodaným Edenem až po změně stran, kdy se trefili Petr Ševčík s Mojmírem Chytilem. V závěrečné třetí minutě nastavení snížil Lukáš Hůlka.

ECHO24

Žně pro konspirátory. Zákonodárci v Tennessee zakázali „chemtrails“

Zákonodárci státu Tennessee schválili návrh zákona zakazující "záměrné vstřikování, uvolňování nebo rozptylování" chemických látek do ovzduší. Podle kritiků je zákon inspirován konspiračními teoriemi o "chemtrails". Podporovatelé návrhu byli povzbuzeni loni zveřejněnou vládní zprávou o solárním geoinženýrství, což je myšlenka ochlazování planety odrážením slunečního světla zpět do vesmíru, uvedl deník The Guardian. O zákonu informuje také BBC.

Sport – Zprávy Google

ŽIVĚ: Finále play-off 1. hokejové ligy Zlín – Vsetín 3:4 - ČT sport

1. ŽIVĚ: Finále play-off 1. hokejové ligy Zlín – Vsetín 3:4  ČT sport
  3. ONLINE: Zlín - Vsetín. Třetí část finále, kdo se ujme vedení v sérii?  iSport.cz
  4. Zlínského Hufa nakoply i nadávky. Letošní finále kopíruje to loňské  iDNES.cz
  5. OBRAZEM: Vsetín ve finále znovu vede. Berany porazil díky první třetině  Zlínský deník

Hlavní události – Zprávy Google (com)

Kozel po Slovácku: Náš nejlepší výkon. Moje budoucnost se bude řešit v létě - iDNES.cz - iDNES.cz

1. Kozel po Slovácku: Náš nejlepší výkon. Moje budoucnost se bude řešit v létě - iDNES.cz  iDNES.cz
  2. Liberec - Slovácko 4:1, Liberečtí fotbalisté porazili doma Slovácko a útočí na skupinu o titul  Sport.cz
  3. Reportáž ze zápasu: FCSL - Slovácko 4:1  FC Slovan Liberec
  4. Svědík po debaklu 1:4: Toto je cesta do pekel. Náš výkon byl hrůzostrašný  Slovácký deník
  5. Liberečtí fotbalisté porazili doma 4:1 Slovácko a útočí na skupinu o titul | ČeskéNoviny.cz  České noviny

Odpůrcům potratů se postavili do cesty anarchisté, neprojeli ani hasiči | TN.cz - TN.cz

1. Odpůrcům potratů se postavili do cesty anarchisté, neprojeli ani hasiči | TN.cz  TN.cz
  2. FOTO: Pochodu pro život se snažili zabránit demonstranti. Policie zasáhla  Novinky.cz
  3. Pochod pro život: Protestující nenechali projet hasičské vozy k zásahu!  Blesk.cz
  4. Prahou prošel Pochod pro život. Odpůrci zablokovali trasu, viseli i z mostu  SeznamZprávy.cz
  5. Odpůrci potratů prošli centrem Prahy. Kritici jim blokovali cestu, omezili i hasiče - Aktuálně.cz  zpravy.aktualne.cz

iDNES.cz

Kozel po Slovácku: Náš nejlepší výkon. Moje budoucnost se bude řešit v létě

Fotbalový Liberec po výhře 3:1 v Plzni skolil před očima nového majitele klubu Ondřeje Kanii doma suverénně Slovácko 4:1 a na poslední chvíli rázně útočí na vedoucí šestku. „Jsem velmi spokojený, podali jsme asi nejlepší výkon minimálně za jaro,“ radoval se trenér Luboš Kozel po domácím triumfu.

Česká Pozice

Schengen jako lehký jogurt. Úplnému začlenění Bulharska a Rumunska brání Rakousko

Byly doby, kdy se stalo módou, že na celé řadě věcí denní potřeby, které obsahovaly něco nezdravého, přistála nálepka „light“. Ať už šlo o cigarety, sladké limonády, jogurty, nebo vysoce kalorické potraviny – upozornění na jejich „lehkost“ mělo u zákazníků trochu oslabit případné černé svědomí, které mohlo vyvolat jejich požití.

iSport.cz

ONLINE: Třinec - Sparta 2:2. Rychlou akci zakončil Kundrátek, srovnáno!

Hokejisté Třince usilují o první výhru nad Spartou a zdramatizování semifinále play off extraligy (stav 0:2). Oceláři prohráli oba úvodní zápasy série v Praze, doma však úřadující mistři ovládli třináct z posledních 14 utkání. Domácím chybí Daniel Voženílek, kterému nakonec Odvolací komise snížila trest za faul na Filipa Chlapíka na jeden zápas. Spartě pak od začátku druhé třetiny chybí Michal Kempný, který dostal za zákrok na Hrehorčáka trest na pět minut a do konce zápasu. ONLINE přenos z utkání... Читать дальше...

iDNES.cz

Obrala Plzeň o pět bodů, přitom bojuje o záchranu. Karviná navíc ani neinkasovala

Krčí se u dna první ligy, bojují o holou záchranu, ale jako jedni z mála v této sezoně s Plzní neprohráli. Ba od ní fotbalisté Karviné nedostali ani gól. Ve 27. kole s Plzeňskými remizovali 0:0 a po podzimní výhře na jejím stadionu 1:0 s ní získali čtyři body, soupeř ve vzájemných zápasech o pět přišel.