2024

Новости за 21.04.2024

iSport.cz

SESTŘIH: Slavia - Olomouc 2:2. Ztráta, po Zimově chybě domácí jen vyrovnali

Fotbalisté Slavie na domácím stadionu remizovali se Sigmou Olomouc v předposledním kole FORTUNA:LIGY 2:2. Ztráta „sešívaných“ znamená, že fotbalisté Sparty s jistotou vyhrají základní část ligy. Když Pavel Zifčák trestal šílenou chybu, kterou vyrobil David Zima, vedla Sigma v Edenu už o dvě branky. Domácí však v závěru soupeře zatlačili. Branky Jana Bořila a Mojmíra Chytila, jehož gól padl po pravděpodobně těsné ofsajdové situaci, byly však na výhru málo.

iDNES.cz

Centra měst se hodí pro práci i zábavu. K bydlení nelákají, zjistil průzkum

Centra velkých měst bývala vždy především symbolem lukrativních pracovních možností. S rychlým rozvojem práce na dálku se však začínají proměňovat. Lidé v nich stále častěji hledají gastronomické zážitky, zábavu či kulturní vyžití. Jako místo k bydlení či místo pro založení rodiny už ale městská jádra nedominují, zjistil průzkum.

iDNES.cz

Venkovanka se dostala do spárů kuplíře, zavraždil ji fanatický bratr

V proslavených brněnských ulicích, které v centru města pohlcovaly dobrovolně i nedobrovolně zaměstnané harapanny neboli šlapky a jejich četné zákazníky, sice nebývaly vraždy na denním pořádku, ale kvetla zde často jiná zločinnost. Další díl seriálu Stoleté mordy přibližuje právě barvitý a neúprosný svět nevěstinců na počátku 20. století.

iSport.cz

Slávisté na domácím stadionu remizovali se Sigmou Olomouc v předposledním kole FORTUNA:LIGY 2:2. Ztráta „sešívaných“ znamená, že fotbalisté Sparty s jistotou vyhrají základní část ligy. Když Pavel Zifčák trestal šílenou chybu, kterou vyrobil David Zima, vedla Sigma v Edenu už o dvě branky. Domácí však v závěru soupeře zatlačili, branky Jana Bořila a Mojmíra Chytila byly však na výhru málo.

iDNES.cz

Nemohly otěhotnět. Po užívání léku na hubnutí se to podařilo, hlásí ženy z USA

Některé ženy ve Spojených státech sdílely nečekaný vedlejší účinek léku na cukrovku Ozempic – překvapivé těhotenství. Své příběhy vypráví na sociálních sítích TikTok nebo Facebook. Mnoho z nich přitom používalo antikoncepci nebo již dlouho nemělo ovulaci. Přípravek se v posledních letech používá i na léčbu obezity.

iSport.cz

SESTŘIH: Pardubice - Mladá Boleslav 1:2. Hosté si zajistili skupinu o titul

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 29. kole první ligy zvítězili 2:1 v Pardubicích a zajistili si postup do nadstavbové skupiny o titul. Středočeši rozhodli o první venkovní ligové výhře po sedmi zápasech už v úvodním dějství, na gól Tomáše Ladry ze sedmé minuty navázal před přestávkou Lamin Jawo. V 54. minutě pouze snížil Marek Icha.

iSport.cz

iSport.cz

Sport.cz

Fotbalisté Evertonu v boji o záchranu zdolali Nottingham

Fotbalisté Evertonu porazili ve 34. kole anglické ligy Nottingham Forest 2:0 a svému nejbližšímu soupeři těsně nad pásmem sestupu se vzdálili na čtyři body. Oběma týmům by se dýchalo lépe, kdyby nepřišly o body kvůli porušení finančních pravidel. Nottingham ztratil čtyři, Everton dokonce osm bodů.

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

ONLINE: Vsetín - Kladno 0:1. Hosté kontrolují průběh, Valachy drží Žukov - iDNES.cz

1. ONLINE: Vsetín - Kladno 0:1. Hosté kontrolují průběh, Valachy drží Žukov  iDNES.cz
  2. HOKEJ ONLINE: Video momenty. Bláznivý konec druhé třetiny! V rozmezí čtyř minut padly čtyři branky  Sport.cz
  3. ŽIVĚ: Baráž o extraligu Vsetín – Kladno 2:3 – ČT sport – Česká televize  ČT sport
  4. Baráž potvrzuje, jak je zbytečná  Seznam Médium
  5. Nestárnoucí zázrak znovu udeřil, žasnou nad Jágrovým rekordem světová média - Aktuálně.cz  sport.aktualne.cz

Sport.cz

Pogačar neměl konkurenci. Vítězství v Lutychu věnoval zesnulé matce své přítelkyně

Hodně speciální závod prožil slovinský cyklista Tadej Pogačar. Suverénním způsobem triumfoval na monumentu Lutych-Bastogne-Lutych. Tedy na belgické klasice, kde si před rokem zlomil zápěstí. A přesně dva roky ode dne, kdy zemřela maminka jeho partnerky cyklistky Uršky Žigartové. „Tohle vítězství chci věnovat právě jí. Jsem teď plný emocí,“ přiznal slavný závodník v cíli.

Parlamentnilisty.cz

ČEZ na dnech otevřených dveří školicího střediska odhalí, jak se rodí jaderní profesionálové

ČEZ podruhé v historii zpřístupní Centrum přípravy personálu pro pracovníky jaderných elektráren. První dva dny jsou určené především pro studenty vysokých a středních škol, kteří si mohou toto speciální zařízení přijít prohlédnout celý čtvrtek 16. května a v pátek 17. května dopoledne. Všichni ostatní mohou standardně nepřístupné prostory navštívit od 13 hodin v pátek 17. května a v průběhu celého dne pak i v sobotu 18. května. Z důvodu omezené kapacity je nutné se předem zaregistrovat.

EU vypracuje zprávu, jak se stát konkurencí pro svět. Šichtařová poznamenala cosi o Leninovi

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Premiér, jehož oblíbenost je na historickém minimu a je jedna z nejnižších na světě, jednal nikoliv o naší zemi, ale o cizí zemi Ukrajině, a to s americkým prezidentem, který již brzy bude končit, a u něhož je ve hvězdách, zda věděl, s kým a o čem mluví. „Hájení zájmů České republiky bych si představovala dost jinak. Třeba tak, že odmítneme migrační pakt,“ říká pro ParlamentníListy.cz Markéta Šichtařová. Přitom informace o paktu jsou jeden velký chaos. Tohle je pravý opak transparentnosti... Читать дальше...

Ceska televize 24

Drahé potraviny. Antimonopolní úřad chystá nový nástroj na regulaci trhu

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) chystá spolu s politiky novelu zákona o ochraně hospodářské soutěže. Ta zavádí nový soutěžní nástroj, který by umožnil regulaci u nefunkčních trhů. Podobnou úpravu má například Německo nebo od minulého týdne i Itálie. V pořadu Otázky Václava Moravce to uvedl předseda antimonopolního úřadu Petr Mlsna. Diskutoval s ním konzultant a bývalý ředitel české pobočky Transparency International David Ondráčka.