K nebi hleď. Lyridy z neděle na pondělí ukážou desítky meteorů za hodinu - iDNES.cz

1. K nebi hleď. Lyridy z neděle na pondělí ukážou desítky meteorů za hodinu  iDNES.cz
  2. Janča (28): S kamarády jsem se vybrala sledovat Lyridy. Mezi meteory jsem spatřila něco, na co nikdy nezapomenu – Lifee.cz  Lifee.cz
  3. Blíží se noc padajících hvězd. Lyridy vyvrcholí o víkendu  fZone.cz

HC Vsetín

Jan Tajzler - Třetí barážové utkání hodnotil útočník Štěpán Matějček. Vsetínský útočník byl po zápase zklamaný, ale jeho tým předvedl pro vítězství ve vyprodané Winning Group Areně maximum. Matějček se zamýšlel také nad faktorem kladenského úspěchu brankářem Brízgalou nebo nad vsetínským trápením v přesilovkách. S čím půjdou zelenožlutí do pondělního utkání?

FC Slovan Liberec

Bačkovský po Hradci: Remíza byla asi spravedlivá

Martin Soukup - Liberec - Po bezbrankové remíze s Hradcem Králové přišel na pozápasovou tiskovou konferenci Hugo Jan Bačkovský. Navrátilec po zranění se sice mohl radovat z čistého konta, ale po čtvrté žluté kartě ho čeká vynucená pauza v dalším utkání. "Když vidím, co se v lize některým hráčům odpouští, tak mi to přijde dost přísné," okomentoval celou situaci.

HC Vsetín

Třetí zápas baráže ve fantastické atmosféře Vsetínu těsně unikl

Helena Hegeďová - Třetímu barážovému utkání přihlížela v Brně vyprodaná hala, která hnala Vsetínské za jejich prvním bodem v sérii. Skóre ovšem otevřeli Kladenští, kteří po třech minutách hry odskočili do jednobrankového vedení. Skóre zůstalo neměnné až do konce druhé třetiny, kdy se strhla gólová smršť. Rytíři využili přesilovku, ale na jejich branku odpověděl dvě minuty před sirénou Matyáš Dědek. Kladno se stihlo prosadit ještě jednou, stejnou mincí odpověděl Erik Hrňa. Stav 2:3 z konce druhé třetiny... Читать дальше...

FC Vysočina Jihlava

Vysočina se dočkala zasloužené a tolik potřebné výhry

Miroslav Fuks - FC Vysočina se dočkal střeleckého obrození a první jarní výhry. Náš tým tolik potřebné tři body vybojoval proti juniorce Sparty Praha, která v Jihlavě nepotvrdila svoji formu a zaslouženě prohrála 3:1 (2:1). Na úvodní trefu Filipa Šancla dokázal reagovat Michl, ovšem ještě do půle vrátil domácím vedení Tomáš Franěk. Skóre dal konečnou podobu Filip Vedral.

David Oulehla: Naše výhra byla naprosto zasloužená

Miroslav Fuks - Vysočina poprvé na jaře vstřelila více než jednu branku, což v důležitém utkání proti juniorce Sparty bez komplikací stačilo na zasloužené a tolik potřebné vítězství. Kouč David Oulehla si mohl konečně trošku oddychnout a pozitivně zhodnotit důležitý zápas.

HC Energie Karlovy Vary

Jiří Ryžuk o úspěšně sezoně mládeže, projektu dovýchovy i počtu odchovanců

Daniel Kubelka - Sezona karlovarské mládeže se povedla. Dorostenci po dvanácti letech získali pro organizaci Energie cenný kov, juniory od postupu do finále dělila jediná výhra, ale dařilo se i ostatním mládežnickým týmům. Nejen o letošním ročníku, ale také o zapojení karlovarských hráčů a dalších tématech hovoří šéftrenér mládeže Jiří Ryžuk.

U19: Porážka se Zbrojovkou

Matyáš Fuks - Moravské derby mezi Vysočinou Jihlava a Zbrojovkou Brno vyznělo lépe pro Brno i v kategorii starších dorostenců. Vysočina se sice ujala v 34. minutě vedení díky Tomáši Zimmermanovi, ale Zbrojovka v druhém dějství zápas otočila na konečných 1:3 (1:0). Dorostenci se tak propadli o jednu příčku na 12. místo tabulky.

Slovan hraje doma s Hradcem Králové! Stav ve druhém poločase je 0:0

Martin Soukup - Liberec - V posledním domácím utkání v základní části ligy čeká Slovan důležitý duel s Hradcem Králové. Podaří se modrobílým zvítězit a přiblížit se tak skupině o titul? Do zápasu nezasáhnou Plechatý, Frýdek a Penner. Stav ve druhém poločase je 0:0.

Béčko úspěšné v derby! Výhru nad Jabloncem řídili Okoh, Hadaščok a Winkler

Redakce - Liberec – Tři body a cenná výhra! Béčko Slovanu přehrálo v derby rezervu Jablonce 3:1, všechny góly padly v první půli. Prosadili se Michael Okoh, Vojtěch Hadaščok a Jakub Winkler. Druhou žlutou a následně červenou kartu obdržel v 57. minutě kapitán hostujícího celku Jan Vošahlík.

iDNES.cz

Chlapy ničí poměřování pindíků. Pak jdou za mnou, říká trenér a mentor

Jeho klienti netouží po obřích svalech, mají spíše už dost neustálého „poměřování pindíků“. Tlaku na výkon. Autodestrukce. „Většinou ke mě chodí muži, kteří se začínají ‚rozpadat‘ a chtějí s tím něco dělat,“ říká mentor zdravého životního stylu Jakub Milý. Na první kolej je vrací nejen s pomocí silového tréninku.

iDNES.cz

Moc hluboko, už bys byl na kosti! Petr Vydra se na kurzu chopil tatérské jehly

„Špatný sklon,“ upozorní mě lektorka Kateřina, když se snažím o rovnou linii a správnou hloubku, do níž ještě můžu pustit jehlu v umělé kůži, a zapomenu na náklon jehly. „Mám to držet jako kolmo?“ ptám se. „Ne jako, ale úplně!“ Tetování je v dnešní době v módě, reportér Magazínu DNES proto navštívil kurz, kde se učí tetovat.

iDNES.cz

OBRAZEM: Slavní, kteří jsou nenapravitelnými kuřáky

Snažily se přestat kouřit nesčetněkrát, ale každý pokus skončil stejně. Cigaretu si odepřít nedokážou, ačkoli vědí, jak negativní vliv to má na jejich zdraví. Řeč je o slavných osobnostech, které si bez cigarety už neumí život představit. Podívejte se do galerie, o koho se jedná.

iDNES.cz

Kryštof Krhovják je na dceru sám, přesto si nestěžuje

Poslední vážný vztah měl před pár lety. Od té doby je Kryštof Krhovják (27) sám. Přesto tvrdí, že je šťastný. Chybí mu jenom volný čas na dceru. To se však brzy změní. S letošní sezonou končí v Městských divadlech pražských, kde má stálé angažmá, takže se mu rozvolní ruce.

iDNES.cz

KVÍZ: Helma, desatero, pojištění. Jste připraveni na cyklistickou sezonu?

Jezdit na kole umí u nás skoro každý. Málokdo si ale uvědomuje, že v okamžiku, kdy vyjede na silnici, stává se účastníkem silničního provozu a platí pro ně řada pravidel. Víte, která to jsou? K čemu vám pomůže registrace kola nebo kdy a jak kolo pojistit? Ověřte si své znalosti.

iDNES.cz

Nové aerolinky nabízejí letenky pro psy, cena začíná na 6 000 dolarech

Majitelé psů si mohou od 11. dubna rezervovat letenky do „psích letadel“, za nimiž stojí nová letecká společnost Bark Air. Aerolinky budou obsluhovat trasu mezi New Yorkem a Los Angeles a New Yorkem a Londýnem. Cena jednosměrné letenky začíná na 6 000 dolarech (143 000 Kč), uvedla agentura Bloomberg.

iDNES.cz

Na co zírá mašinfíra: Parní babičkou z Vrchlabí s Krakonošem v zádech

Dnešní Mašinfíra nás zavede na krátkou trať, která vede přímo do krkonošské metropole, do Vrchlabí. Projedeme ji jako za starých časů, pěkně s parní lokomotivou v čele. Babička 310.0134 Spolku přátel železnic Českého ráje ujížděla do Kunčic nad Labem, jakoby jí na záda dýchal sám Krakonoš.