31

Новости за 10.08.2024

Sport.cz

Kontroverzní boxerka Chalífová slaví olympijské zlato

Alžírská boxerka Imán Chalífová, jejíž start na pařížských hrách vyvolal kontroverze kvůli pochybnostem o jejím pohlaví, se stala olympijskou vítězkou v kategorii do 66 kg. Pětadvacetiletá vicemistryně světa z roku 2022 porazila ve finále velterové váhy v areálu Roland Garros jednoznačně 5:0 Číňanku Jang Liou.

iDNES.cz

Němečtí házenkáři jsou po 20 letech v olympijském finále, vyzvou Dány

Dánští házenkáři podle očekávání porazili v semifinále olympijského turnaje Slovinsko 31:30 a pod pěti kruhy potřetí za sebou postoupili do finále. Favorizovaní Seveřané si v neděli zahrají o své druhé zlato proti Německu. Svěřenci islandského Alfreda Gíslasona v prvním semifinále udolali Španělsko 25:24 a do olympijského finále prošli po 20 letech. Němci budou bojovat o první zlato po sjednocení země.

Tenisové zprávy - iDnes

Benjamin oplatil Warholmovi porážku z Tokia, Chebetová slaví double

Keňská běžkyně Beatrice Chebetová získala na olympijských hrách v Paříži vytrvalecký double. Po triumfu na 5000 metrů dnes vyhrála i na dvojnásobné trati. Američan Rai Benjamin v běhu na 400 metrů překážek oplatil světovému rekordmanovi Karstenu Warholmovi z Norska porážku z Tokia, čas 46,46 sekundy byl sice letos nejlepší, ale přece jen zůstal trochu za očekáváním.

Sport.cz

Českého hrdinu pohltily emoce. Vysvětlil, proč si na zlatý závod nalakoval nehty

Vás tady je. To byla jedna z prvních vět novopečeného olympijského vítěze Martina Fuksy, když pár hodin po svém fenomenálním triumfu vešel na pódium Českého domu. Ihned vyrazil plácnout si s fanoušky, děkoval za podporu. Došlo i na jednu emotivní chvilku a odhalení, proč absolvoval závod s nalakovanými nehty.