Šumperk se na víkend stal městem burgerů

Přes 40 variací burgerů nabídl konzumentům Burger Street festival v Pavlínině dvoře v Šumperku. Burgermakeři z různých měst včetně nejoblíbenějších podniků ve městě, které je branou do Jeseníků, jich za pátek a sobotu prodali na tři tisíce. Zatímco návštěvníci byli spokojeni, pořadatelé čekali víc.

Tenisové zprávy - iDnes

Plavec Kratochvíl veze z paralympiády i stříbro, lukostřelec Drahonínský neuspěl

Nevidomý plavec David Kratochvíl získal na paralympijských hrách stříbro na znakařské stovce. V Paříži vybojoval šestnáctiletý talent ve třetím startu druhou medaili a navázal na páteční triumf z kraulařské čtyřstovky. Naprázdno zatím vyšel jen ze sobotního finále na 50 metrů volný způsob, v němž byl pátý. Lukostřelec David Drahonínský v individuální soutěži svoji sbírku šesti paralympijských medailí nerozšířil.

Fotbal.idnes.cz

Teplice - Ml. Boleslav 1:2, hosté v závěru otočili a navázali na pohárový úspěch

Mladoboleslavští fotbalisté mají za sebou úspěšný týden, po postupu do základní fáze Konferenční ligy zvládli těžký zápas sedmého kola Chance Ligy v Teplicích, kde zvítězili 2:1. Úspěšnou premiéru v české nejvyšší soutěži tak zažil jejich nový kouč Andreas Brännström. Zápas v závěru rozhodl Mašek, trefil se také Ladra a domácí Emmer.

iSport.cz

ONLINE: Plzeň - Liberec. Markovič i Prince v základu Viktorie

Uklidněná postupem do Evropské ligy čelí Plzeň fotbalistům Liberce. Ligový zápas hraje Viktoria po dvou týdnech, v minulém kole si totiž zápas se Sigmou odložila. To Slovan hrál, na Baníku ale po dobré první půli padl 0:2. Zastaví na západě Čech kolísavé výkony a překvapí, nebo se bude radovat Plzeň? Sledujte poslední zápas 7. kola Chance Ligy v ONLINE přenosu na iSport.cz, duel začíná ve 20:00.

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

SESTŘIH: Slavia přehrála Pardubice a v lize drží neporazitelnost - Sport.cz

1. SESTŘIH: Slavia přehrála Pardubice a v lize drží neporazitelnost  Sport.cz
  2. FOTBAL ONLINE: Liberec hrozí proti Plzni. Slavia proti Pardubicím nezaváhala, Boleslav otočila v Teplicích  Sport.cz
  3. SESTŘIH: Slavia - Pardubice 2:0. Trefili se Chorý a Diouf, Prebsl byl vyloučen  iSport.cz
  4. Slavia i v oslabení uhájila vítězství nad Pardubicemi. Boleslav s novým koučem šlape  Aktuálně.cz
  5. Vítězství Slavie řídila posila, v Olomouci bavili dva střelci  TN.cz

Sport.cz

SESTŘIH: Slavia přehrála Pardubice a v lize drží neporazitelnost

Fotbalisté Slavie v 7. kole první ligy potvrdili roli favorita a Pardubice doma zdolali 2:0. Červenobílí udrželi neporazitelnost v sezoně nejvyšší soutěže a před reprezentační pauzou ztrácejí tři body na lídra tabulky a obhájce titulu Spartu, mají však utkání k dobru. Slavii poslal v páté minutě nastavení první půle do vedení El Hadji Malick Diouf a ve 49. minutě zvýšil Tomáš Chorý. V 65. minutě dostal červenou kartu domácí Filip Prebsl, ale Východočeši již zdramatizovat závěr nedokázali.

Česká Pozice

Historické vítězství, hlásí lídr AfD. Podle prognóz jeho strana vyhrála v Durynsku

Obyvatelé Saska a Durynska, dvou spolkových zemí na východě Německa, rozhodují o složení nových zemských sněmů a v důsledku také o nových zemských vládách. Podle prognózy poprvé v Durynsku od druhé světové války zvítězila krajně pravicová strana – Alternativa pro Německo (AfD). V Sasku, které hraničí s Českem, AfD skončila těsně druhá za Křesťanskodemokratickou unií (CDU) současného zemského premiéra Michaela Kretschmera.

Hlavní události – Zprávy Google (com)

Do Slavie přichází kamerunský křídelník Michez - Sport.cz

1. Do Slavie přichází kamerunský křídelník Michez  Sport.cz
  2. Slavia dotahuje příchod obránce Micheze z Beerschotu, v Edenu sleduje zápas s Pardubicemi  Livesport
  3. Příchod pravého beka Mícheze z Belgie do Slavie je na dosah, sleduje už zápas s Pardubicemi  eFotbal.cz
  4. ŽIVĚ: Druhá fotbalová liga Varnsdorf – Vyškov. Rezerva Slavie remizovala s Prostějovem  Praha na Dlani

Sport.cz

Do Slavie přichází kamerunský křídelník Michez

Fotbalová Slavia těsně před uzavřením letního přestupového okna přivádí posilu do ofenzivy. Podle informací Sport.cz je hotový transfer křídelníka Simiona Micheze z belgického Beerschotu. Příchod 22letého odchovance Anderlechtu by měl být oficiálně oznámen v následujících dnech.

iSport.cz

Slavia - Pardubice 2:0. Trefili se Chorý a Diouf, Prebsl byl vyloučen

Fotbalisté Slavie v 7. kole první ligy potvrdili roli favorita a Pardubice doma zdolali 2:0. Červenobílí udrželi neporazitelnost v sezoně nejvyšší soutěže a před reprezentační pauzou ztrácejí tři body na lídra tabulky a obhájce titulu Spartu, mají však utkání k dobru. Slavii poslal v páté minutě nastavení první půle do vedení El Hadji Malick Diouf a ve 49. minutě zvýšil Tomáš Chorý. V 65. minutě dostal červenou kartu domácí Filip Prebsl, ale Východočeši již zdramatizovat závěr nedokázali.

Sport.cz

Úspěšná ligová premiéra. Boleslav pod novým koučem venku poprvé bodovala

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 7. kole první ligy zvítězili po obratu 2:1 v Teplicích a navázali na čtvrteční výhru 3:0 v odvetě 4. předkola v Paksi a na postup do Konferenční ligy. Domácí poslal do vedení v 20. minutě premiérovým gólem v nejvyšší soutěži Jakub Emmer, o sedm minut později ale srovnal Tomáš Ladra a v 85. minutě rozhodl střídající Lukáš Mašek. Hosté vyhráli i druhý soutěžní zápas pod vedením nového kouče Andrease Brännströma, jenž si dnes odbyl debut v české lize.

Parlamentnilisty.cz

Drtivé vítězství AfD v Durynsku. Úspěch i v Sasku

Tři vládní strany se v zemských volbách v Durynsku dočkaly tak velkého výprasku, až dvě přepadly pod 5% hranici vstupu do parlamentu a jedna skončila těsně nad ní. Volby s drtivým přehledem vyhrála strana Alternativa pro Německo (AfD), v závěsu za ní opoziční konzervativní CDU. Velký úspěch si připsala i Aliance Sahry Wagenknechtové, jež se odtrhla od postkomunistické strany Die Linke. Podobné výsledky vyšly i z voleb v Sasku.

Hokej.cz

Chemici v Klotenu ztratili dvoubrankový náskok. Nakonec padli v prodloužení

S Ambri padli v sobotu vysoko 2:6, o den později měli litvínovští hokejisté šanci na reparát. Ve Švýcarsku vyzvali Kloten, který ještě v srpnu zvládl porazit Kometu 4:1. A nakročeno měli dobře, dvoubrankový náskok z poloviny zápasu ale prohospodařili a nakonec padli v prodloužení.