2024

Новости за 07.09.2024

iDNES.cz

Angličané v premiéře pod prozatímním koučem Carsleym vyhráli v Irsku

Angličtí fotbalisté v premiéře pod vedením prozatímního trenéra Leeho Carsleyho vstoupili do čtvrtého ročníku Ligy národů výhrou 2:0 v Irsku. Úřadující vicemistři Evropy rozhodli mezi 11. až 26. minutou. Nejprve se trefil Rice, po jehož asistenci stanovil konečný výsledek Grealish.

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

Bartoše kritizuje i ÚOHS. Zakázka na digitalizaci byla netransparentní, tvrdí - TN.cz

1. Bartoše kritizuje i ÚOHS. Zakázka na digitalizaci byla netransparentní, tvrdí  TN.cz
  2. Bartošovo ministerstvo dostalo milionovou pokutu od antimonopolního úřadu  Novinky.cz
  3. Se stavebním systémem má pomoci krizový manažer. Konec je v nedohlednu  TN.cz
  4. Nezpackal to jen Bartoš, je to celé zpackané  Deník.cz
  5. Další komplikace pro digitální stavební řízení, stávající dodavatel musí skončit  iDNES.cz

iSport.cz

Gruzie - Česko 4:1. Blamáž! Haškovi svěřenci začali Ligu národů debaklem

Čeští fotbalisté nezvládli vstup do nového ročníku Ligy národů a v úvodním utkání skupiny B1 utrpěli v Gruzii debakl 1:4. Tříbrankovým rozdílem naposledy prohráli vloni v říjnu v Albánii v evropské kvalifikaci ještě za předchozího trenéra Jaroslava Šilhavého. Gruzínce poslal v Tbilisi v 33. minutě do vedení z penalty Chviča Kvaracchelija, mezi 53. až 66. minutou se pak trefili Giorgi Čakvetadze, Georges Mikautadze a Giorgi Kočorašvili. V závěru snížil střídající Lukáš Kalvach.

iSport.cz

Tappara? Spíš Trapasa. Dynamo jede LM exhibičně. Síla kabiny, těší hvězdu

Pardubičtí hokejisté ve čtvrtek rozmačkali maďarské uličníky 7:0, dva dny poté si téměř totožně podali úplně jiný kalibr. Dynamo vzkázalo Evropě, že se na východě Čech rodí jeden z nejsilnějších týmů kontinentu. Tappara Tampere je finským šampionem minulých tří sezon, z posledních osmi ročníků opanovala trůn uznávané severské soutěže pětkrát. Zadinovi hoši ji ve druhé rundě Ligy mistrů smázli 5:1 a byl to svižný, hodně koukatelný proces. Omlazený sok se pod náporem Dynama jen bránil, k první dobré šanci doklopýtal až ve 45. Читать дальше...

Parlamentnilisty.cz

Nejstřeženější ruské tajemství. Web rozkryl, jak žijí malí Putinovi synové

Děti z druhého manželství ruského prezidenta Vladimira Putina. Utajené bydliště, skoro nepřijdou do styku s vrstevníky, obklopené pečlivě vybraným personálem, hlídané zpovzdálí tajnou službou. Na výlety soukromým letadlem, na cesty v obrněném vlaku. Takový je život dvou synů, které má Vladimir Putin s tehdejší veleúspěšnou gymnastkou Alinou Maratovnou Kabajevovou. Investigativní novináři z Dossier Center si posvítili na nejstřeženější a do tajemství nejvíc zahalené rodiny Ruska.

iSport.cz

Clash of the Stars 9 ONLINE: Konec organizace?! Boss Le Sy vyzval Bejra

Po turbulentním období je tu znovu Clash of the Stars. Na turnaji v Praze probíhá tradiční přehlídka bizarních soubojů v MMA i jiných bojových sportech. Hlavním tahákem večera je pak boxerský duel, do kterého jde řeporyjský starosta Pavel Novotný. Na poslední chvíli se měnil jeho soupeř. Kontroverzní youtuber Aleš Bejr odstoupil kvůli zranění, které mu způsobil fackami další bojovník Alex Cverna. Místno něj nastoupí herec Zdeněk Godla. Anebo bude ještě všechno jinak? Bejr dorazil do Prahy a žádá zápas. Читать дальше...

PŘEHLEDNĚ: Co přinesl druhý den veletrhu IFA 2024? Miniaturní PC i modulární mobil - Novinky.cz

1. PŘEHLEDNĚ: Co přinesl druhý den veletrhu IFA 2024? Miniaturní PC i modulární mobil  Novinky.cz
  2. IFA 2024: Vypadá jako malý fotorámeček, ale je to počítač s Windows 11  Novinky.cz
  3. Trendy z veletrhu IFA: roste chytrá technika, náhlavní sluchátka a foto  iDNES.cz
  4. Týden Živě z IFA: Viděli jsme skládací i papírové telefony a AI v počítačích konečně startuje  Živě.cz
  5. IFA 2024: Devolo představí nové routery a dovybavení Wi-Fi 7 přes USB  Svět Androida

iSport.cz

ONLINE: Sparta - Fehérvár 3:2. Hyka obrací zápas, koncert Dynama

V rámci aktuálního ročníku Champions Hockey League je na programu druhé kolo. Pardubice se po čtvrteční kanonádě 7:0 proti Fehérváru představily proti celku z Tampere, kterému nedaly šanci a vyhrály 5:1. Sparťané touží po první výhře, proti nim stojí maďarský Fehérvár. Trenér Pražanů Pavel Gross bude v sobotu sledovat počínání svého týmu právě a bude doufat v lepší výsledek. V O2 se začalo v 18:30. Zápas Sparty můžete sledovat ONLINE na webu iSport.cz.

ČEZ: Prázdninová návštěvnost Temelína meziročně vzrostla

Přesně 14 610 návštěvníků zavítalo o prázdninách do Infocentra Jaderné elektrárny Temelín. Je to o tři tisíce návštěvníků více než před rokem. Od začátku roku si Infocentrum elektrárny Temelín prohlédlo 35 457 lidí. Zájem hlásí i druhá česká jaderná elektrárna v Dukovanech. Její infocentrum si o prázdninách prohlédlo téměř deset tisíc návštěvníků.

Ukrajina prohrála v Praze s Albánií, Angličané v premiéře pod Carsleym vyhráli - Sport.cz

1. Ukrajina prohrála v Praze s Albánií, Angličané v premiéře pod Carsleym vyhráli  Sport.cz
  2. Ukrajincům Letná nesvědčila. V Praze v české skupině prohráli s Albánií  iSport.cz
  3. Gólové hody v Lize národů. Obři hned napoprvé ukázali svaly  TN.cz
  4. Souhrn Ligy národů - sobota 7.9.  EuroFotbal.cz
  5. Německo vs Maďarsko kurzy a preview: Liga národů (7.9., 20:45)  Sázkové kanceláře

Sport.cz

Angličtí fotbalisté začali pod novým koučem výhrou

Angličtí fotbalisté v premiéře pod vedením prozatímního trenéra Leeho Carsleyho vstoupili do čtvrtého ročníku Ligy národů výhrou 2:0 v Irsku. Úřadující vicemistři Evropy rozhodli mezi 11. až 26. minutou. Nejprve se trefil Rice, po jehož asistenci stanovil konečný výsledek Grealish.

Fotbal.idnes.cz

Gruzie - Česko 4:1, fotbalisté ve všem propadli, debakl zmírnili v závěru

Rozklad, blamáž, ostuda. Čeští fotbalisté vstoupili do nové sezony příšerně. V úvodním utkání Ligy národů utrpěli v Gruzii debakl 1:4. Poločas prohráli ještě jen o gól, ale v 66. minutě už to bylo 0:4. V závěru zmírnil porážku utěšenou střelou střídající Kalvach. Další zápas v druhé úrovni soutěže národních mužstev odehrají Češi v úterý v Praze proti Ukrajině.