World News in Czech

Fantastický úvod mají za sebou české biatlonové naděje Olympijských hrách mládeže! Hned v zahajovací disciplíně vytrvalostním závodě dívek na 10 km vybojovala Ilona Plecháčová senzační zlato, stylově na jmeniny! A to ještě večer před závodem byla společně s Lukášem Kulhánkem vlajkonoškou české výpravy při slavnostním zahájení Her v Kangwonu! Jilemnická dorostenka podpořila kvalitní běh nejlepší střelbou ve […]

Článek Stylová jízda Ilony Plecháčové. Vlajkonoška si doběhla pro zlato ve vytrvalostním závodě YOG 2024! se nejdříve objevil na Biatlon.

Jilemnická dorostenka podpořila kvalitní běh nejlepší střelbou ve startovním poli (0+1+0+0) a vyhrála s více než minutovým náskokem před Marií Keudelovou z Německa. Jen osm desetin sekundy scházelo k bronzu Hedě Mikolášové (1+2+1+0), která na sebe upozornila nejrychlejším běžeckým časem! Třetí nakonec skončila Nayeli Mariotti Cavagnetová z Itálie.

To zlato voní a chutná a je prostě skvělý! Ilona Plecháčová

Krásný závod za sebou mají i další dvě české dorostenky. Benjamínek týmu Lucie Jandurová (1+0+0+2) obsadila 13. příčku a Valerie Křížová (1+0+2+2) skončila na 16. místě. Startovalo 98 dívek.

Českým dorostencům už se na trati 12,5 km tolik nedařilo. František Jelínek (0+2+2+2) obsadil 37. místo, Jakub Neuhäser (1+2+1+3) skončil 45., Jan Dufek (3+2+2+0) se umístil na 49. pozici a Lukáš Kulhánek (0+5+0+4) byl klasifikován na 53. příčce z 99 startujících. Vyhrál Antonin Guy z Francie, bronz pro Slovensko vybojoval Markus Sklenarik.

Bramborová, ale umí! Heda Mikolášová

Výsledkový servis

YOG 2024, Pchjongčchang

Vytrvalostní závod dorostenek, 10 km

Vytrvalostní závod dorostenců, 12,5 km

Další program

Biatlonové soutěže YOG 2024 pokračují v neděli 21. ledna závody smíšených dvojic (singly). Český pár poběží v sestavě Valerie Křížová a Jakub Neuhäser a na trať se vydá s číslem 5. Ve startovní listině je 30 (!) dvojic.