World News in Czech

Další pěkné představení má za sebou kometa této sezóny Heda Mikolášová. Ve sprintu dorostenek MSJ&Đ v estonském Otepää vybojovala ve sprintu na 6 km deváté místo.  V závodě dorostenců na 7,5 km byl z českého výběru nejlepší David Eliáš, který obsadil 13. příčku. Závod dívek vyhrála Švédka Elsa Tanglanderová, mezi dorostenci byl nejlepší Kasper Kalkenberg z Norska. Jak si […]

Článek Devátá Heda Mikolášová, 13. David Eliáš. To jsou nejlepšími české výsledky dorosteneckých sprintů v Estonsku se nejdříve objevil na Biatlon.

Závod dívek vyhrála Švédka Elsa Tanglanderová, mezi dorostenci byl nejlepší Kasper Kalkenberg z Norska.

Heda Mikolášová

Jak si vedli další Češi?

Tomáš Sucharda (1+1) zastřílel shodně jako David Eliáš. Výsledkem bylo 34. místo. Vladimír Kocmánek (46.) neměl právě svůj střelecký den (2+2). Čtyři chyby, to je ve sprintu po kvalitním výsledku. Lukáš Kulhánek (1+2) na nejlepší nestačil, když skončil 64. v pořadí a bohužel se zřejmě ani neobjeví v hromadném závodě pro 60 startujících, aktuálně je až sedmým náhradníkem.

Ilona Plecháčová (28.) možná pošilhávala po lepším výsledku, ale to se střelbou (2+1) nelze. Další příležitostí pro stříbrnou medailistku z vytrvalostního závodu bude hromadné klání se čtyřmi položkami. Závod, který by jí mohl sedět. Valerie Křížová (0+1) obsadila 50. místo a Agáta Moskovová (2+2) byla klasifikována na 54. pozici. Všechny české dorostenky postoupily do hromadného závodu pro 60 startujících.

David Eliáš

Pohledem trenérů

Jan Burian (dorostenci)

„Myslím, že čísla hovoří jasně. Kluci absolvovali celkem osm položek a nezaznamenali ani jednu nulu. David závod dobře rozeběhl a držel vysoké tempo po celou trať. Měl trochu smůlu v tom, že obě chyby byly kalibry. V průběhu zimy mu padaly, tady ne. Asi si štěstí už vybral. Pozitivně hodnotím výkon Tomáš Suchardy z našich nejlépe střílel. Vláďa Kocmánek podal slušný běžecký výkon, ale se čtyřmi trestnými koly se prostě závodit nedá. Lukáš Kulhánek neměl jednoduše svůj den.“

Jindřich Šikola (dorostenky)

„Po vytrvalostním závodě šly holky na start s nějakými ambicemi… Umístěním v Top 10 je potvrdila pouze Heda. Mrzí mě, a to se týká i Hedy, že holky nevyužily optimálních podmínek, které na střelnici dnes panovaly. Jedinou výjimkou byla Valerie. Za ni mám radost, protože se nám podařilo po vytrvalostním závodě opravit její zbraň. Ukázala, že střílet umí.

Po sprintu byla děvčata smutná, protože chtěla víc. Ale to kvůli jednomu závodu nemusí. Důležité je, aby jim vydržela odhodlanost, pracovitost a zdraví. Perspektivu určitě mají.“