World News in Czech

Jak si vedly naše týmy …

Muži „A“ nezvládli závěr utkání na půdě vedoucí Kopaniny, naopak starší dorost v souboji dvou vedoucích týmů potvrdil své první místo. Starší žáci s Kolínem získali 6 bodů, naopak mladší žáci na Hájích bez bodu…

Muži A

FC Přední Kopanina – ČAFC Praha 2:1 (1:1)

Branky: 22. a 81. Ptáček – 8. Mrázek. ŽK: 33. Ptáček, 45. Vávra na lavičce, 82. L. Kučera – 33. Pyšek, 46. Nováček, 52. Huňka, 74. T. Peake, 83. Mrázek. ČK: 87. Machurka, 90.+3 Pyšek (oba ČAFC). Rozhodčí: Hruška – Tikal, Pytloun. Diváků: 80.
Kopanina: Matějka – Hollerbach, L. Kučera, J. Krejčí, Hovorka – Asad – Mejdr (46. Šalanský), Mainolfi (90.+4 Kočí), F. Zelenka (77. Razetto) – Urban (83. Š. Hájek), Ptáček (90.+4 Vágner). Trenér: Daniel Vott.
ČAFC: M. Štěpánek – T. Peake, M. Vlasák, Machurka, Fridrich – Nováček (66. Klymskyj) – Pyšek, S. Peake, Mrázek, Peričevič (59. Borkovec) – P. Novotný (46. Huňka). Trenér: Pavel Novotný.

Ohlasy utkání
Daniel Vott (Kopanina): Bylo to strašně těžké utkání, které mnoho fotbalu nenabídlo. Byla to válka se vším všudy, plná faulů již při zakládání akcí a myslím si, že hosté mohou být rádi, i když oni jistě budou mít jiný názor, že odešli jen se dvěma vyloučenými hráči. Budeme mít plno práce, abychom se dali do příštího zápasu zdravotně do pořádku, a navíc nás ve středu čeká pohárové utkání. Měli jsme na lavičce co dělat, abychom kluky krotili a nedošlo z naší strany k žádnému oplácení. To se povedlo a mužstvu za to patří pochvala. Navíc se nám podařilo výsledek otočit a připsat do tabulky důležité tři body. Jsem zklamaný z toho, co se na hřišti odehrávalo, ale na druhou stranu spokojený za vítězství.
Pavel Novotný (ČAFC): Máme za sebou zápasy proti první trojce soutěže a všechny jsme ztratili na jejich konci, ale na Kopanině to byla jiná káva. Tendenčně řízené utkání rozhodčím Hruškou a spousta dalších věcí, které se mi nechce ani komentovat. My po tomhle zápase bohužel nebudeme mít hráče na zbytek sezony.

Hostivař – ČAFC 1:3 (0:2)

Výborný výkon od všech hráčů, dneska kluci ukázali jak se bojuje o první místo. Naše šance jsme skvěle proměnili. Hostivař měla taky svoje příležitosti ale podržel nás dnes výborný Vláďa. Snad v těchto výkonech budeme pokračovat. Díky klukům za pomoc.

Statistiky ZDE…

Mladší dorost

Stodůlky – ČAFC MD 0:0

Hodnocení Matyáše Vedrala, který se kvůli absenci Františka Sklenáře posunul ze středního záložníka na stopera a možná to byl i ten rozhodující faktor, že jsme nepředvedli směrem dopředu v podstatě nic.

Do 19. kola KP jsme šli s jasnou myšlenkou, a to urvat cenné 3 body proti stejně bodově postaveným Stodůlkám. Bohužel už od začátku zápasu bylo jasné, že to bude spíše boj než kvalitní zápas. V prvních 10 minutách přišla jediná větší šance z naší strany, ale bohužel se nám nepovedlo zakončení, a tak celá akce skončila odkopem od brankáře.
Stodůlky se poté zatáhli do bloku ze kterého posílali nakopávané balóny, které sbírala naše obrana bez větších problémů. Bohužel jsme si do konce zápasu nedokázali vytvořit nic dopředu, a proto zápas skončil bezbrankově. Díky remíze jsme se alespoň dotáhli na Pragu, proti které hrajeme tento víkend.

Starší žáci U15

ČAFC U15 3:0 SK Sparta Kolín

Branky: Cének, Bartušek, Belohur

Utkání ve špatném počasí a na špatném terénu se určitě dost podepsalo na kvalitě hry. Nicméně je tato výhra naprosto zasloužená, protože zvítězil tým, který byl od začátku do konce lepší. Nutno zmínit, že se nám dokonce podařilo ještě trefit 5x brankovou konstrukci. Za zmínku také stojí i pro nás cenné druhé čisté konto v sezóně. Jsem spokojený s výsledkem a týmovým nasazením.

Starší žáci U14

ČAFC U14 4:3 SK Sparta Kolín

Branky: 2x Huček, Mitrovič, Hora

Vyšel nám začátek zápasu, když nás v 5. minutě dostal do vedení po krásné týmové akci Huček. Soupeř dokázal srovnat skóre 10 minut před koncem 1. poločasu. Na to dokázal tým skvěle odpovědět 2 minuty před koncem poločasu to byl znovu Huček, který se nejlépe zorientoval ve vápně a propálil brankáře hostů. Vyšel nám i začátek druhého poločasu, když nařízenou penaltu proměnil Mitrovič a Hora, který po úniku zvýšil skóre už o 3 branky. Soupeř ještě v závěru utkání zdramatizoval dvěmi brankami, ale 3 body zůstávají doma. Pochvala všem.

Mladší žáci U13

Háje – ČAFC U13 17:6

Obrovský rozdíl byl dnes v pohybu a soubojovem chování. Snaha vyhrát zápas zůstala u půlky týmu v kabině. Často jsme pouze nakopavali míče na hrot, protože nebyla prakticky žádná nabídka. Soupeř nás velmi rychle dostupoval což nám dělalo velké problémy a dostávali jsme se po ztrátách pod tlak. Naopak my nechávali soupeři moc prostoru na zpracování a následnou přihrávku nahoru. Nutno podotknout že soupeř byl kvalitní a vše dělal ve velké rychlosti, které my jsme se nedokázali vyrovnat. Děkujeme rodičům za podporu

Mladší žáci U12

ČAFC U12 vs FC Háje 3:5 (0:2,0:2,3:1)

Do zápasu jsme vstoupili vlažně a odevzdaně. Soupeř byl rychlejší, dravější a víc chtěl. Nám dnes v první a druhé třetině absolutně chyběl pohyb a odhodlání se zápasem něco udělat. Do třetí třetiny jsme potřebovali něco změnit a změnili jsme rozestavení na 2:3:2. Chtěli jsme vytvořit větší tlak a udržet balóny na půlce soupeře. To se nám dařilo a dotáhli jsme se na rozdíl jednoho gólu 3:4. Víc už jsme nestihli a soupeř v poslední minutě zápasu navýšil na 3:5. Velká škoda, že se kluci sami neumí vybičovat, udržet celý zápas nasazení a chuť jako ve třetí třetině. Zápas by mohl vypadat jinak. Doufáme, že to kluci v hlavě zpracují a přenesou do tréninků a dalších zápasů.

Mladší žáci “C”

ČAFC – Suchdol 3:6 (1:3)

Zápas pražské soutěže se nám bohužel nevydařil. Chybělo nám větší zaujetí a chuť do hry. Předchozí zápasy jsme byli lepší než soupeř. Tentokrát jsme ovšem tahali za kratší konec. Doplnili nás dva kluci z 2012, za což moc děkujeme. Zejména Domča Hrůša v brance předvedl velice dobrý výkon.