World News in Greek

Σοκ στο Κόπα Αμέρικα: Κατέρρευσε ο επόπτης στο Περού – Καναδάς

Ta Nea

Ο βοηθός στην αναμέτρηση του Περού με τον Καναδά κατέρρευσε λόγω ζέστης στο 48′ της αναμέτρησης, δέχτηκε τις ιατρικές βοήθειες αλλά εν τέλει ζαλιζόταν, δεν μπόρεσε να συνεχίσει στο ματς…

Ένα τρομακτικό συμβάν έλαβε χώρα στο Κόπα Αμέρικα και πιο συγκεκριμένα στην αναμέτρηση του Περού με τον Καναδά, καθώς κατέρρευσε λόγω ζέστης ο δεύτερος βοηθός και προκάλεσε μεγάλη αγωνία στον κόσμο, αλλά και στους διοργανωτές.

Ο διαιτητής διέκοψε αμέσως το ματς με το ιατρικό τιμ να μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο για να δώσει τις πρώτες βοήθειες και μετά από δύο λεπτά τον επόπτη να σηκώνεται.

Ωστόσο, ο δεύτερος βοηθός του παιχνιδιού ζαλιζόταν πολύ, δεν μπόρεσε να συνεχίσει στο ματς με τον τέταρτο να παίρνει τη θέση του.

Αξίζει να σημειωθεί η αναμέτρηση έληξε με τον Καναδά να παίρνει τη νίκη με 0-1 με τον Ντέιβιντ να είναι ο σκόρερ του αγώνα στο 74′ ενώ για το Περού έπαιξε σε όλο το 90λεπτο ο Κάλενς που αποκτήθηκε από την ΑΕΚ.