Ολυμπιακοί Αγώνες: Πρόκριση στα ημιτελικά της δίκωπου για Μπούρμπου-Αναστασιάδου
![](https://www.tanea.gr/wp-content/uploads/2024/07/dikopo-300x203.jpg)
![](https://www.tanea.gr/wp-content/uploads/2024/07/dikopo-300x203.jpg)
Στα ημιτελικά των Ολυμπιακών Αγώνων του δίκωπου γυναικών στην κωπηλασία προκρίθηκαν οι Χριστίνα Μπούρμπου και Ευαγγελία Αναστασιάδου, τερματίζοντας στη δεύτερη θέση της κούρσας τους.
Η δεύτερη ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων του Παρισιού ξεκίνησε όπως η πρώτη, με την κωπηλασία. Την πρώτη ημέρα ο Ντούσκος πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση στο σκιφ, ενώ σήμερα Κυριακή (28/7) οι Χριστίνα Μπούρπμου και Ευαγγελία Αναστασιάδου πήραν την πρόκριση.
Οι Ελληνίδες αθλήτριες τερμάτισαν δεύτερες στην κούρσα τους με χρόνο 7:20.49, πίσω από τις Αυστραλέζες οι οποίες πήραν πρώτες την πρόκριση στο ημιτελικά από την εν λόγω κούρσα με χρόνο 7:16.58.
Αναλυτικά οι χρόνοι:
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/07/356373754-600x103.png)