2024

Новости за 05.07.2024

Ohtuleht

NÄDALA KOOK | Marja-jogurtitartaletid sidrunivõidega

Klassikalised suvised küpsetised pakuvad hurmava magusa ja hapu koosluse. Jogurtitäidise,  värskete marjade ja krõbeda põhjaga küpsetist täiendab hapukas sidrunivõie. Kui sidrunivõiet teha ei taha, siis võiks täidisesse veidi rohkem suhkrut lisada. Sama kogusega võib valmistada ka ühe suure piruka 24 cm pirukavormis. Siis peaks küpsetusaeg olema 5-10 minutit pikem.

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония

Prantsusmaa sai kesise mängu järel penaltiseerias Portugalist jagu

Jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel mängisid Prantsusmaa ja Portugal veerandfinaalis nii normaal- kui lisaaja väravateta viiki, aga prantslased realiseerisid järgnenud penaltiseerias kõik oma 11 meetri karistuslöögid ja pääsesid nelja parema sekka, kus neid ootab Hispaania.

VAATA OTSE | Portugal ja Prantsusmaa ärkasid, aga lisaaeg terendab

Jalgpalli Euroopa meistrivõistlused jätkuvad reedel veerandfinaalidega. Kell 21.30 alustavad ETV ja ERR-i spordiportaal otseülekannet mängust Portugal - Prantsusmaa, mida kommenteerivad Alvar Tiisler ja Markus Jürgenson ja kus stuudiot juhib Aet Süvari. Varasemas mängus algusega kell 19.00 lähevad vastamisi aga võõrustaja Saksamaa ja Hispaania. ERR-i spordiportaal kajastab jalgpallipäeva sündmusi otseblogis.

VAATA OTSE | Kas veerandfinaalis jääb peale Ronaldo või Mbappe?

EM-i blogi | Hispaania läks teise poolaja alguses Saksamaa vastu juhtima

Err.ee (sport)

EM-i blogi | Hispaania ja Saksamaa mängisid võitlusliku avapoolaja viiki

EM-i blogi | Favoriidid Hispaania ja Saksamaa kohtuvad "väikeses finaalis"

EM-i blogi | Jalgpalli EM jätkub veerandfinaalidega

Postimees

Brasiilia politsei süüdistab ekspresident Bolsonarot rahapesus

Endisele Brasiilia presidendile Jair Bolsonarole esitati neljapäeval deklareerimata Saudi Araabia teemantidega seoses süüdistus rahapesus ja kuritegelikku ühendusse kuulumises, mis on paremäärmuslasest ekspresidendi teine ametlik süüdistus.

Alkoholi segamine energiajookidega tekitab rottidel ajuhäireid

Laborirottide peal tehtud katsed näitavad, et energiajookide ja alkoholi segamine võivad jätta vaimsele võimekusele pikemaajalise jälje. Katsete tulemused tõstatavad küsimusi noorte täiskasvanute joomisharjumuste kohta.