World News in Croatian

Cibona poražena od Krke

Cibona je doživjela poraz od Krke nakon dramatičnog preokreta u posljednjoj četvrtini. Iako je domaćin većim dijelom utakmice kontrolirao igru, Krka je iskoristila ključne trenutke u zadnjoj četvrtini i preokrenula rezultat u svoju korist. Završni rezultat utakmice bio je 74:81 u korist gostujuće momčadi.

Iako je utakmica započela sporijim tempom, Cibona je nakon četiri minute igre uspjela nametnuti svoj ritam igre. Peter Jok iskoristio je prvi napad odmah zabivši tricu, a ostala dva pojačanja, Zanna i Barber, nastavili su njegov niz i doveli domaćina na +8, 16 – 8. Tu gosti iz Novog Mesta nisu odustali te su dvije i pol minute do kraja četvrtine bili na samo -1, nakon nekoliko povezanih grešaka u redovima Cibosa. Igra se nakon toga pretvorila u niz loše izvedenih polu kontri iz kojih se nakraju Cibona izvukla kao bolji suparnik i pobijedila četvrtinu rezultatom 24 – 20. U toj završnici iskazao se Bundović koji je upisao dvije asistencije i tri poena.

Drugu četvrtinu Cibona otvara s brzih četiri poena na koje Krka odgovara sa svojih šest i ponovo se vraća u igru, 28 – 26. U međuvremenu, kapetan Cibone Krešimir Radovčić primoran je izaći iz igre zbog ozlijede. Nakon toga Krka iskorištava pozitivan momentum te čak preuzima vodstvo (30 – 31), no ne dugotrajno. Domaća ekipa se budi i u narednim napadima vraća vodstvo u svoje ruke, 37 – 33. Tu drami za prvo poluvrijeme nije bio kraj. Krka polako smanjuje zaostatak, a 30 sekundi do kraja zabija dva bacanja za +1, 39 – 40. Ciboni ostaje 13 sekundi za izgraditi napad te nakon igranja nogom igrača Krke, zovu minutu odmora uz pet sekundi do kraja. Slažu napad u kojem se Bundović opet odlično snalazi i uz zvuk sirene zabija za vodstvo, 41 – 40.

Drugo poluvrijeme nastavlja u još napetijem ritmu. Ekipe se iz napada u napad izmjenjuju za vodstvo, a nakon četiri minute igre rezultat je bio 48 – 48. Bundović se nastavlja jako dobro snalaziti na terenu i iskorištava svoju snagu za iznuđivanje slobodnih bacanja koja i zabija, 58 – 53. Malo više od minute do kraja Barber krade loptu te vodi kontru u kojoj asistira Vukoviću za koš, 60 – 55. Klupa Krke reagira minutom odmora i brzom dvicom, no četvrtinu Vuković zatvara s četiri poena i rezultatom 64 – 59.

Zadnja četvrtina nije započela drugačije, Krka je izjednačila tricom i dužom dvicom (64 – 64). A slijedeće dvije i pol minute vodila se teška borba za koš u kojoj je igra izgledala kaotično. Post prekida Barber dvicom s poludistance, 66 – 64. Zatim slijedi još dvije minute bez koša nakon kojih tricu za goste i vodstvo zabija Niko Bačvić, 66 – 67. Napadi Krke u ovim periodima bili su jako dugi zbog neprekidnih skokova u napadu. Poslije nekoliko neiskorištenih šuteva po napadu, napokon uspijevaju pogoditi još jednu tricu i povećati vodstvo na 66 – 70. Ovim napadom lome utakmicu i odnose pobjedu rezultatom 74 – 81.

Dejan Jakara, trener KK Krka:

„Čestitke mojim dečkima. U drugom poluvremenu smo odigrali odličnu utakmicu, a moram reći da se vidi napredak u odnosu na prošlu utakmicu sa Spartakom, pogotovo u ključnim trenucima utakmice. Dobili smo zasluženo jer smo igrali na način na koji znamo da možemo. Pogodili smo nekoliko otvorenih šuteva u drugom poluvremenu, što u prvom nismo uspjeli. Mislim da smo zasluženo pobijedili, a želio bih također uputiti najbolje želje mom bivšem igraču Krešimiru Zrću. Ako je ozbiljnije ozlijeđen, želim mu brz oporavak i povratak na teren što prije. Naravno, ekipi Cibone želim sve najbolje u nastavku sezone.“

Chris Thomas, trener KK Cibona:

„Četvrta četvrtina bila je jednostavno neprihvatljiva. Ofenzivno, to nije ni bilo približno košarci. U prvom poluvremenu imali smo 13 asistencija na 14 postignutih koševa, ali završili smo s samo 17 asistencija ukupno. Samo 4 asistencije u drugom poluvremenu su potpuno neprihvatljive. Kada smo zabili tih 14 koševa, lopta je kružila i igrali smo na pravi način. Imali smo energiju i trud, ali u četvrtoj četvrtini lopta je prestala kružiti.

Neki igrači trebaju početi više vjerovati jedni drugima. Kad stvari ne idu kako treba, umjesto da spuštaju glave, moraju igrati s više energije i truda. Ta četvrta četvrtina bila je loša košarka. Iako ću preuzeti dio odgovornosti, jasno je iz statistike da smo dopustili 13 ofenzivnih skokova i promašili nekoliko lopti 50/50. Imali smo jednu izgubljenu loptu ispred naše klupe u četvrtoj četvrtini koju smo morali osvojiti, ali nismo. Moramo početi osvajati te ključne lopte.

Razlika između večerašnje utakmice i prošlotjedne izvedbe je očita. Prošli utorak smo igrali naporno, zajedno, i jedni za druge. Ali večeras se sve raspalo u četvrtoj četvrtini. Gubitak Kreše u prvom poluvremenu zbog, kako se čini, ozljede zadnje lože, bio je težak udarac, posebno jer smo ostali s jednim glavnim organizatorom igre. Međutim, momčad mora prestati misliti da sve moraju riješiti sami. Što prije shvate da moraju igrati kao jedinstvena, povezana momčad od 14 igrača, to ćemo brže napredovati.

Ukratko, vrlo razočaravajuća četvrtina, a nedostatak povjerenja je nešto što ćemo i dalje rješavati u budućnosti.“

The post Cibona poražena od Krke first appeared on KK Cibona.