31

Новости за 25.07.2024

Nepszava

Oda és vissza

41-45. perc: a franciáknak volt előny az emberhátrány Gyors ellentámadásból Flippes talált be, Győri-Lukács állította vissza a különbséget (17-19). Lassource lőtte fejbe Janurikot, amiért a francia játékos kétperces kiállítást kapott. Tóvízi betörésből talált be (18-19), ám Foppa emberhátrányból is gólt szerzett (18-20). Foppa fordult le emberéről és 6 méterről nem hibázott (18-21). Sako védett, majd Janurik is bemutatott egy bravúrt.

Читать дальше...

Nepszava

Egyenlő erők

36-40. perc: kiegyenlített csata, kapusbravúrok mindkét oldalon Janurik védett, a kipattanót azonban Foppa belőtte (13-16). Újabb magyar kapusbravúr, de Vámos ziccerét Sako hárította. A hazaiak szereztek gólt, amire Kuczora válaszolt (14-17). Horacek 8 méterről, középről lőtt gólt (14-18), amire Klujber válaszolt remek lövéssel a jobb szélről (15-18). A következő gólt is Klujber szerezte 8 méterről (16-18).

Nepszava

Hétméterest hibáznak a magyarok

31-35. perc: sok hiba, egy gól A franciák kapust cseréltek a szünetben, Sako állt be Glauser helyett. Vámos talált be a hazai kapuba (13-15), majd Flippes emelte át Janurikot, de a labda elkerülte a kaput. Az első hétméterest a magyarok kapták, Klujber lövését Sako kivédte.

Nepszava

Három góllal vezetnek a franciák, de a magyar válogatott méltó ellenfél

26-30. perc: vége az első félidőnek, előnyben a franciák Bouktit a beálló helyéről talált a magyar kapuba, Golomir pedig váltott a kapuban, Böde-Bírót Janurik váltotta. Szöllősi-Schatzl a bal szélről vette be a hazai kaput (10-13), és a következő támadást is ő fejezte be góllal (11-13), időt kértek a hazaiak 2:45 perccel az első félidő vége előtt. Az időkérés után Papp szerzett gólt (12-13). Granier a jobb szélről talált be Janurik kapujába, majd lerohanásból Nze Minko is betalált (12-15). Читать дальше...

Nepszava

Rákapcsolnak a franciák

21-25. perc: három góllal vezetnek a hazaiak A magyar szakvezető azt kérte játékosaitól, hogy olyan koncentráltan játsszanak, ahogy azt az első negyed órában tették. Simon váratlanul a bal szélről, de a labda elkerülte a kaput. Nocandy távoli lövésével először vezetett két góllal a hazai gárda, de fél perccel később Győri Lukács egyre csökkentette a különbséget (9-10). Horacek bújt ki a védők között, ismét kettő volt a különbség (9-11). Nze Minko háromra növelte a különbséget (9-12). Читать дальше...

Nepszava

Átveszik a vezetést

16-20. perc: francia vezetés, magyar időkérés Kuczora a magyar együttes legjobbja, újabb remek alakítással megszerezte saját maga negyedik gólját (7-5). Nocandy 10 méterről bombázott a kapuba (7-6), amire szinte azonnal jött a válasz Győri-Lukácstól (8-6). Grandveau betörésből, majd lerohanásból is betalált, egyenlítettek a házigazdák (8-8). Simon a kapufát találta el, Kanor pedig vezetést szerzett a hazaiaknak, először a mérkőzésen (8-9). Golovin időt kért.

Nepszava

Feljönnek a franciák

11-15. perc: felzárkóztak a hazaiak Foppa csökkentette a különbséget (6-3), majd Tóvízit állították ki, mert magyar támadásnál nem engedte elvégezni a hazaiak szabaddobását. Nocandy talált be a magyar kapuba (6-4), majd Klujber lövését védte a franciák kapusa, Glauser. Szöllősi-Schatzl találta el a bal szélről a kapufát, a következő támadást Foppa fejezte be góllal (6-5).

Nepszava

Négy góllal sikerül elhúznunk

6-10. perc: eddig káprázatos a magyar játék Kuczora a bal szélről emberelőnyből szerzett újabb gólt, már hárommal vezettek a magyarok (4-1). Az ötödik magyar gólt is Kuczora szerezte, ezúttal 9 méterről bombázott a kapuba (5-1). A hazaiak Horacek átlövésével csökkentették a különbséget (5-2). Klujber csípett el egy indítást és a 10. percben Győri-Lukács góljával már 6-2-re vezet a magyar válogatott!

Nepszava

Remekül kezdenek a magyarok!

1-5. perc: remekül kezdtek a magyarok A franciák kezdték a mérkőzést, első támadásukat kivédekezte a magyar válogatott és gyors lerohanásból Szöllősi-Schatzl révén megszerezte a vezetést, amire rögtön jött a hazai válasz (1-1). Kuczora és Vámos révén két góllal is elhúzott a magyar együttes, a kezdés kiválóan sikerült! (3-1)

Nepszava

Nagy nyomás a franciákon

A francia sajtó hónapok óta az olimpiával foglalkozik és kézilabdában a női és férfi válogatottól is aranyérmet vár hazai pályán, hiszen mindkét együttes címvédőként szerepel a tornán.