World News in Hungarian

Palasics, Palasics, Palasics!!!

26-30. perc: Lyse lőtt, Palasics káprázatosan védett. Fazekas lőtt gólt a szaggatott vonalról (13-11), remekül sikerült kihasználni a 2 perc emberelőnyt. Groendahl ziccerét védte Palasics. Reinkind távoli próbálkozását ütötte ki Palasics a felső sarok elől. A norvégok lehozták a kapusukat, hét emberrel támadtak, de így sem sikerült gólt szerezniük 1:10 perccel a félidő vége előtt. Bodó lépett a vonalon belülre, a norvégok időt kértek 32 másodperccel a dudaszó előtt. A norvégoknál az időkérésnél az irányító játékos, Groendahl mondta el a legfontosabb tudnivalókat a társaknak. Reinkind lövését Sipos blokkolta, az ismétlés fölé szállt. Véget ért az első félidő. A magyarok megérdemelten vezetnek, köszönhetően a kapuban 45 százalékos hatékonysággal (ez világklasszis mutató) védő Palasicsnak és a fegyelmezett, egységes védekezésnek. (Sport,férfi kézilabda,párizsi olimpia 2024)