31

Новости за 10.08.2024

Sport w INTERIA.PL

Julia Szeremeta reaguje po porażce. Krótko i konkretnie

Julia Szeremeta przegrała finał turnieju olimpijskiego kobiet w wadze piórkowej. Tajwanka Lin Yu-ting wygrała decyzją sędziów. 20-latce po walce była smutna, choć zadowolona z tego, co osiągnęła w ostatnich dniach w Paryżu, czyli srebrnego medalu. - Niestety była ode mnie troszkę szybsza, miała zasięg rąk. Dałam z siebie sto procent, nie mam sobie nic do zarzucenia - powiedziała przed kamerą Eurosportu.

SportoweFakty.wp.pl

Pogoń poradziła sobie bez liderów

Pogoń Szczecin miała problem z przeprowadzeniem skutecznego ataku bez Kamila Grosickiego i Efthymisa Koulourisa w podstawowym składzie. Grała jednak ambitnie i w końcówce podstawowego czasu strzeliła Stali Mielec gola na 1:0.

Kombinacje po amerykańsku. Nie chciał się dzielić złotem. To dostanie... srebro

Pamiętacie państwo, jak cieszyli się i radowali w Tokio znakomity Mutaz Essa Barshim i wchodzący powoli na szczyt Gianmaro Tamberi? Wspólnie zdecydowali, że nie chcą dogrywki, że obaj staną na najwyższym stopniu i odbiorą złote medale. Teraz w ich ślady mogli pójść Amerykanin Schelby McEwen i Nowozelandczyk Hamish Kerr. Ten pierwszy zdecydował jednak, że nie chcie się dzielić tytułem z kimś inny, wybrał dogrywkę. I ją przegrał. A brąz na koniec olimpijskiej kariery wywalczył Essa Barshim.

Najważniejsze artykuły – Google News (ru)

Pogoń Szczecin dopięła swego! Arcyważny gol w 85. minucie - Przegląd Sportowy Onet

1. Pogoń Szczecin dopięła swego! Arcyważny gol w 85. minucie  Przegląd Sportowy Onet
  2. Pogoń Szczecin poradziła sobie bez liderów. Decydował jeden gol  Sportowefakty
  3. Jeden cios w Szczecinie wystarczył. Gol w 84. minucie rozstrzygnął mecz  Interia Sport
  4. Grosicki nie gra, ale ofensywę Pogoni ciągnie inny weteran  Weszło
  5. "Nie ma miejsca na takie występy, jak w Zabrzu" [RELACJE]  Radio Szczecin

Maria Andrejczyk najpierw się biczowała, a potem była tyrada. Padły mocne słowa

- Spieprzyłam tę robotę koncertowo. Poziom był niski. Strasznie żałuję, że nie udało się tej szansy wykorzystać - wypaliła Maria Andrejczyk prosto z mostu po finale konkursu rzutu oszczepem w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Polka wygrała kwalifikacje, ale w finale była dopiero ósma z wynikiem 62,44 m.

Polsatsport.pl

Co za bieg! Amerykanki najlepsze w sztafecie w Paryżu

Shamier Little, Sydney McLaughlin-Levrone, Gabrielle Thomas i Alexis Holmes czasem 3.15,27 poprawiły rekord USA i wygrały sztafetę 4x400 m podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Na podium znalazły się też Holenderki i Brytyjki.

Sport.pl

Oto brutalna prawda o finale Szeremety. Co za obrazek po walce

Julia Szeremeta jest wicemistrzynią olimpijską! Polska pięściarka dzielnie walczyła o złoto z Tajwanką Lin Yu-Ting, ale nie była w stanie znaleźć odpowiedzi na jej siłę i imponujące warunki fizyczne. Trudno, i tak jest pięknie - mamy w boksie pierwszy olimpijski medal od 32 lat i emocjonowaliśmy się pierwszym finałem od 44 lat.

Polsatnews.pl

Mariusz Kamiński pisze o "kompromitacji Komisji Europejskiej". Pokazał pismo

Komisja Europejska skompromitowała się, atakując Polskę w swoim raporcie nt. praworządności - napisał na X europoseł Mariusz Kamiński. Nawiązał tym samym do dokumentu z lipca 2023 roku, w którym zwrócono uwagę na trudności, jakie spotykają w Polsce dziennikarze w wykonywaniu swojej pracy. Jako przykład przywołano rosyjskiego szpiega Pablo Gonzaleza, który został w w 2022 roku aresztowany.

Bokser.org (Boxing in Poland)

JULIA SZEREMETA Z OLIMPIJSKIM SREBREM!

Julia Szeremeta (57 kg) przełamała klątwę Barcelony i Bartnika zdobywając dla Polski pierwszy od 1992 roku olimpijski medal w boksie. Jest to medal srebrny.

Sport.pl

Szeremeta przemówiła po walce. Powiedziała to wprost o przeciwniczce

Julia Szeremeta nie dała rady dziesięć centymetrów wyższej rywalce Lin Yu-Ting z Tajwanu i po trzyrundowej walce przegrała walkę o złoty medal igrzysk olimpijskich w Paryżu w kategorii do 57 kg. Polka zadowolić się musi srebrem. - Bardzo ciężka walka, tak jak się spodziewałam. Ale bardzo dobrze się pokazałam na IO i jestem z siebie zadowolona. Myślałam, że tę walkę wygram, ale była ode mnie szybsza i ten zasięg rąk... - powiedziała po walce Julia Szeremeta przed kamerami Eurosportu.

Finał IMP: Król Maciej III Janowski!

Nieprawdopodobny występ Macieja Janowskiego w decydującym turnieju Indywidualnych Mistrzostw Polski 2024, który w sobotę miał miejsce w Lublinie. Zawodnik wrocławskiej Sparty wygrał z kompletem punktów i odebrał krajowy prymat Bartoszowi Zmarzlikowi!

Siatka.org (Strefa Siatkówki – Mocny Serwis)

Benjamin Toniutti: Gdy dokonujesz tego w domu, przed własną publicznością, aż trudno opisać emocje

Francuzi jako pierwsza drużyna na świecie obroniła tytuł mistrzów olimpijskich przed własną publicznością. Do zwycięstwa nad Polakami trójkolorowym wystarczyły trzy sety. Doświadczony rozgrywający podzielił się swoimi emocjami z Przeglądem Sportowym Onet. – Ogromnym marzeniem było obronić tytuł, ale gdy dokonujesz tego w domu, przed własną publicznością, aż trudno opisać emocje.  Zasłużone zwycięstwo trójkolorowych Francuzi w […]

Читать дальше...

Sport.pl

To była wojna. Szeremeta skończyła z medalem i rozbitym nosem

Julia Szeremeta nie była w stanie przełamać rywalki i przegrała w finale igrzysk w Paryżu. Kluczowa okazała się przewaga dystansu, którą świetnie wykorzystywała Lin Yu-Ting. Pod koniec trzeciej rundy szaleńcze zmotywowana Polka ruszyła do przodu, ale w kontrze Tajwanka rozbiła jej nos. I to ona została mistrzynią olimpijską, a nasza zawodniczka sięgnęła po srebrny medal.