World News in Polish

ME U-18 M: Francuzi bardzo pewnie meldują się w finale

Zakończył się pierwszy półfinał mistrzostw Europy siatkarzy do lat 18. Francuzi zgodnie z oczekiwaniami gładko i w trzech setach rozprawili się z Hiszpanami, awansując tym samym do wielkiego finału. Liderem francuskiego zespołu w meczu premiowanym finałem okazał się Noa Duflos-Rossi, który na swoje konto zapisał w sumie 13 punktów.  PEWNE OTWARCIE Od prowadzenia 5:2 po […]

Artykuł ME U-18 M: Francuzi bardzo pewnie meldują się w finale pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

PEWNE OTWARCIE

Od prowadzenia 5:2 po punktowy bloku Ino Dukicia rozpoczęli spotkanie Trójkolorowi. Hiszpanie jednak nie spuszczali z tonu, wynik zaczął oscylować wokół remisu. Ekipa znad Sekwany niezmiennie punktowała blokiem i sprawiała nim spore problemy drużynie z  Półwyspu Iberyjskiego. W ofensywie wysoką skuteczność zachowywał Andrej Jokanovic (16:13). Podopieczni trenera Jeana-Manuela Leprovosta po sam koniec seta utrzymywali się na kilkupunktowym prowadzeniu, gra punkt za punkt była im na rękę. Po zepsutej zagrywce Ernesto Tomasa Gomeza Sandro było po odsłonie (25:20).

KONTAKT NIEWIELE DAŁ

Po bloku Jokanovicia na Cesarze Irache Camacho Francuzi oraz jego asie wygrywali 4:1 na starcie drugiej partii. Wywierali sporą presję swoim serwisem Leus Bleus, zwiększając jedynie swoją przewagę punktową do Hiszpanów (9:4). Ci jednak nieco niespodziewanie i szybko wręcz odpowiedzieli, łapiąc kontakt ze swoim rywalem (9:8). Reprezentacja Francji wracała jednak do swojej zaliczki dzięki solidnej grze blokiem, czy też pojedynczych błędach hiszpańskich siatkarzy w ofensywie (13:9). Zawodnicy trenera Fredisona Mosquery jeszcze kilkukrotnie złapali kontakt, ale nie potrafili doprowadzić do wyrównania. W samej końcówce już nie do zatrzymania był w ataku Jokanovic. Po punktowym bloku Williama Laplace’a ekipa z Francji była o seta od wielkiego finału (25:19).

KOLEJNA NIEUDANA POGOŃ

Reprezentacja Francji koncertowo weszła w kolejną część, bo od prowadzenia 6:2. Mimo nacisków ze strony Hiszpanów Trójkolorowi bardzo często mieli kilka oczek do przodu. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego był w stanie podobnie jak w drugim secie złapać kontakt po punktowy bloku Jose Joaquina Canadas Reiny (16:15), jednak ponownie nie był w stanie chociażby wyrównać. Często aktywny był  Noa Duflos-Rossi, do którego kierowano najwięcej piłek (22:19). Pojedynek atakiem z wykorzystaniem bloku zakończył Laplace (25:20).

Francja – Hiszpania 3:0
(25:20, 25:19, 25:20)

Składy zespołów:
Francja: Duflos-Rossi (13), Martzluff (2), Dukić (12), Jokanovic (11), Iyegbekedo (9), Laplace (5), Respaut (libero) oraz Mistoco (2)
Hiszpania: Amoros (1), Jimenez (9), Gomez (1), Garcia (9), Irache (13), Miguel (6), Fernandez (libero) oraz Canadas (3), Vidal, Kunda, Larranaga, Menekbi (libero)