World News in Polish

Plażowe ME U20: Znakomite otwarcie biało-czerwonych. Wszystkie duety z pierwszymi wygranymi

Trzy duety reprezentują Polskę również w mistrzostwach Europy do lat 20 mężczyzn. Po średnio udanym początku w wykonaniu młodych Polek, humory kibicom poprawiają panowie. Na początku Szymon Pietraszek i Jakub Krzemiński pewnie pokonali Rumunów. Po nich swoje spotkanie zwyciężyła para Warych/Wanat, która w dwóch setach ograła Francuzów. Na koniec Szymon Beta i Artem Besarab wygrali […]

Artykuł Plażowe ME U20: Znakomite otwarcie biało-czerwonych. Wszystkie duety z pierwszymi wygranymi pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Trzy duety reprezentują Polskę również w mistrzostwach Europy do lat 20 mężczyzn. Po średnio udanym początku w wykonaniu młodych Polek, humory kibicom poprawiają panowie. Na początku Szymon Pietraszek i Jakub Krzemiński pewnie pokonali Rumunów. Po nich swoje spotkanie zwyciężyła para Warych/Wanat, która w dwóch setach ograła Francuzów. Na koniec Szymon Beta i Artem Besarab wygrali w starciu z austriacką ekipą.

DOBRE OTWARCIE NA POCZĄTEK

Turniej panów otworzył pojedynek Szymona Pietraszka i Jakuba Krzemińskiego, którzy w ramach grupy A czekał pojedynek z rumuńską parą – Alb/Muresan.

Oba zespoły bardzo dobrze weszły w spotkanie, jednak im dalej w las, tym gorzej wyglądała gra pogubionych Rumunów. Słabością przeciwników okazała się gra na dystansie (5:5, 7:7). Po zagrywkach Jakuba Krzemińskiego było 13:8. W kolejnych minutach po stronie przeciwników mnożyły się błędy własne. Punkt zdobyty blokiem podwyższył prowadzenie reprezentantów Polski na 19:10. Chwilę później polska para cieszyła się z pewnej wygranej 21:14. Druga odsłona miała bardzo podobny przebieg – w miarę udany początek Rumunów, a następnie pełna dominacja biało-czerwonych. Choć polski duet subtelnie przewodził stawce, to czarę goryczy przelała seria zagrywek Krzemińskiego, po której było już 12:6. Po znakomitym fragmencie gry Szymona Pietraszka na tablicy wyników pojawił się rezultat 15:8, a następnie 19:10. Ostatecznie set zakończył się wygraną Polaków 21:12.

Rewelacyjne spotkanie rozegrał Jakub Krzemiński, autor aż 23 punktów (4 asy). Szymon Pietraszek dołożył od siebie 4 ‘oczka’. W przeciwnej ekipie skuteczniejszy okazał się Mihai Radu Muresan, który łącznie punktowął 11 razy (2 asy). Kolejne spotkanie Polacy rozegrają jutro. Ich przeciwnikami będą Grecy – Kaliozis/Kardoulias.

Pietraszek/Krzemiński (POL) – Alb/Muresan (ROU) 2:0
(21:14, 21:12)

KLUCZEM UNIKANIE PROSTYCH BŁĘDÓW

Jako drugi na starcie stanął duet Tomasz Warych i Marcel Wanat. Rywalizujących w grupie B w pierwszym rzucie czekało spotkanie z Francuzami – Duval/Louis.

Po wyrównanych początkach, do głosu coraz wyraźniej dochodziła biało-czerwona para (5:6, 9:9). Polacy skuteczniejsi byli w ofensywie, a dużo korzyści przyniosły im także liczne pomyłki oponentów. Po błędzie na zagrywce Ylana Louisa reprezentanci Polski prowadzili 14:10. Na tym etapie francuska para starała się jeszcze podjąć rękawice, lecz nie było to proste zadanie. Atak Marcela Wanata powiększył prowadzenie do pięciu oczek, co okazało się różnicą nie do zredukowania, gdyż set zakończył się wynikiem 21:16. Druga partia przyniosła powtórkę z rozrywki. Młodzi Polacy grali konsekwentniej, wywierając na rywalach presję zagrywką (8:7, 16:12). Partia zakończyła się takim samym rezultatem co poprzednia (21:16), a wynik spotkania zamknął skutecznym atakiem Tomasz Warych.

We francuskiej ekipie górą okazał się Keran Douval, zdobywca 12 punktów (3 bloki), ale jego partner, Ylan Lousi, nie pozostawał dłużnym, kończąc rywalizację z dorobkiem 11 ‘oczek’. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu okazał się natomiast Tomasz Warych, który był autorem aż 17 punktów (2 asy). Drugi z Polaków, Marcel Wanat, dołożył od siebie 10 punktów (3 bloki). Kolejnymi oponentami biało-czerwonych będą reprezentanci Litwy – Piesina/Sinkevicius.

Duval/Louis (FRA) – Warych/Wanat (POL) 0:2
(16:21, 16:21)

POLSKA KONTRA RESZTA EUROPY – 3:0

Szczęście dopisało także trzeciemu polskiemu duetowi. Szymon Beta i Artem Besarab w dwóch setach pokonali Austriaków – Kronberger/Wallner.

Początkowo austriaccy siatkarze starali się dotrzymać kroku skutecznym Polakom (2:2, 6:6, 8:8). Taka sytuacja nie trwała jednak długo, gdyż po bloku polskich siatkarzy na rywalach było już 13:9. Dobry fragment gry Szymona Bety nie pozwolił przeciwnikom zdobycie punktu kontaktowego (15:11). Choć Austriacy, ogromnym wysiłkiem, starali się przełamać swoją niemoc, jednak końcowo musieli uznać wyższość biało-czerwonych, przegrywając 21:19. W drugim secie polska para od początku narzuciła własne reguły gry (6:2, 10:7). Mimo wszystko rywale wyszli na remis przy stanie po 13. Był to jednak początek ich końca. Niewiele robiący Polacy i tak wyszli na prowadzenie, gdyż po drugiej stronie siatki panował chaos. Proste błędy nie sprzyjały wyrównanej walce, a wynik spotkania nieudanym atakiem zamknął Thomas Wallner (15:21).

Szymon Beta zdobył 11 ‘oczek’ (1 as). Artem Besarab punktował z kolei 8 razy (2 asy). Lepszy po drugiej stronie siatki okazał się Thomas Wallner, autor aż 14 punktów. Jego partner, Julian Kronberger, zdobył łącznie 9 ‘oczek’. Następne spotkanie polscy siatkarze rozegrają jutro. Ich przeciwnikami będą Holendrzy – Sonneville/van der Wel.

Kronberger/Wallner (AUT) – Beta/Besarab (POL) 0:2
(19:21, 15:21)