World News in Polish

Przegrana kadry U18 na EuroBaskecie

Za reprezentacją Polski do lat 18 mężczyzn drugie spotkanie podczas EuroBasketu. Niestety, po końcowej syrenie to rówieśnicy ze Szwajcarii mogli świętować wygraną. Biało-Czerwoni ulegli 61:75, nie wykorzystując 20 rzutów wolnych. W niedzielę nasz zespół czeka mecz z Islandią.

To nie był dobry mecz Polaków. Przez większą część meczu przewagę mieli rywale, którzy w drugiej połowie wypracowali dwucyfrowe prowadzenie. Nasz zespół z lepszej strony zaprezentował się tuż po przerwie, ale długo nie cieszył się z prowadzenia.

W kolejnych minutach znów Helweci radzili sobie jednak lepiej. Dużo problemów naszej drużynie sprawił Dayan Nessah, punktując z pola trzech sekund.

Podobnie jak w spotkaniu z Węgrami Polakom brakowało zaś skuteczności. Tylko połowę prób za jeden punkt Biało-Czerwoni zamienili na punkty, mieli też problem z trafianiem z dystansu - 3 na 25 za 3.

Z double-double spotkanie zakończył Iwo Baganc - 17 punktów i 11 zbiórek.