World News in Polish

Ranking FIVB: Polki w najlepszej trójce

Zwycięstwo nad reprezentacją Japonii dało Polkom nie tylko cenne trzy punkty do tabeli grupowej podczas igrzysk olimpijskich. Dzięki wygranej 3:1 biało-czerwone awansowały w rankingu FIVB. Polki obecnie zajmują 3. lokatę Reprezentacja Polski kobiet rozpoczęła rywalizację podczas igrzysk olimpijskich. W swoim debiucie w Paryżu biało-czerwone pokonały Japonki. Do zwycięstwa podopiecznym trenera Lavariniego potrzebne były cztery sety. […]

Artykuł Ranking FIVB: Polki w najlepszej trójce pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Zwycięstwo nad reprezentacją Japonii dało Polkom nie tylko cenne trzy punkty do tabeli grupowej podczas igrzysk olimpijskich. Dzięki wygranej 3:1 biało-czerwone awansowały w rankingu FIVB. Polki obecnie zajmują 3. lokatę

Reprezentacja Polski kobiet rozpoczęła rywalizację podczas igrzysk olimpijskich. W swoim debiucie w Paryżu biało-czerwone pokonały Japonki. Do zwycięstwa podopiecznym trenera Lavariniego potrzebne były cztery sety. Dzięki temu triumfowi Polki dopisały do swojego igrzyskowego konta cenne 3 punkty. Tym samym biało-czerwone otworzyły sobie drogę do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich.

Wygrana i awans Polek

Wygrana 3:1 dała również Polkom 7,46 pkt. do rankingu FIVB. Taka zdobycz wystarczyła, aby reprezentacja Polski zanotowała awans w zestawieniu. Biało-czerwone przeskoczyły Turczynki i zajmują teraz 3. miejsce. Polki obecnie mają 4,29 pkt. przewagi nad reprezentacją Turcji, zaś do drugich Brazylijek tracą 12,64 pkt. Jeśli podopieczne trenera Santarelliego wygrają swój poniedziałkowy mecz z Holandią za trzy punkty, to ponownie przeskoczą biało-czerwone (za wygraną 3:0 dostaną 8,09 pkt. natomiast za 3:1 – 4,97). Analogicznie Japonki straciły ze swojego dorobku 7,46 pkt. Azjatki mają jednak wystarczającą przewagę nad Holandią, by mimo porażki utrzymać lokatę. Podopieczne trenera Manabe pozostają na 7. miejscu, mając na swoim koncie niemal 26 pkt. więcej niż ósmy zespół.

Przed meczem biało-czerwonych swoje spotkanie rozegrały Włoszki i Dominikanki. Ten mecz również zakończył się w czterech setach. Włoszki wygrały i dopisały do swojego konta 0,7 pkt. Taka zmiana w punktacji nie płynęła na ranking FIVB. Reprezentacja Włoch pozostaje na fotelu lidera, zaś Dominikana jest jedenasta.

Światowy ranking jest aktualizowany po każdym oficjalnym spotkaniu. Pozycje niektórych zespołów będą wciąż się zmieniać, bowiem dystans między czołówką nie jest bardzo duży. Niektóre spotkania podczas turnieju w Paryżu mogą znacząco wpłynąć na pozycje zespołów, szczególnie w wypadku niespodzianek. W kontekście igrzysk ranking pełnił bardzo ważną rolę, to właśnie na jego podstawie niektóre zespoły uzyskały awans.