World News in Polish

Igrzyska olimpijskie: Pierwsza runda spotkań za nami. Polacy liderami [tabela]

Rozegrano już wszystkie spotkania pierwszej kolejki igrzysk olimpijskich siatkarzy. W niedzielę swoje mecze rozgrała grupa A. Pierwszy mecz gospodarzy zakończył się tie-breakiem, a Słowenia straciła jednego seta w walce z Kanadą. To oznacza, że we wspólnej tabeli na pierwszym miejscu utrzymała się reprezentacja Polski.    W pierwszym dniu olimpijskiej walki tylko Polacy i Amerykanie wygrali […]

Artykuł Igrzyska olimpijskie: Pierwsza runda spotkań za nami. Polacy liderami [tabela] pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

W pierwszym dniu olimpijskiej walki tylko Polacy i Amerykanie wygrali spotkania 3:0. Ten stał nie zmienił się po niedzieli.  Nadal więc te dwie kadry plasują się na najwyższych miejscach we wspólnej tabeli igrzysk olimpijskich.

GRUPA A WESZŁA DO WALKI

W niedzielę w igrzyskach olimpijskich rywalizowała grupa C. Miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom Serbowie. Ekipa z Bałkanów nie przestraszyła się faworyzowanych obrońców tytułu. Wygrali pewnie premierową odsłonę i chociaż Francuzi szybko przypomnieli sobie, jak się gra, to o wyniku pojedynku decydował tie-break.

W nim podopieczni Igora Kolakovicia zaprezentowali się z najgorszej możliwej strony. Francuzom trzeba oddać rewelacyjną grę, a do tego nie mieli oni najmniejszych problemów z wykorzystaniem każdego potknięcia Serbów.

Nie mniej emocji było w drugim spotkaniu. Chociaż Kanadyjczycy starali się dotrzymać kroku wyżej notowanym i doświadczonym Słoweńcom, to ostatecznie udało im się ugrać zaledwie jednego seta.

W widowiskowym triumfie nie przeszkodził ekipie Gheorghe Cretu nawet uraz palca Toncka Sterna. Podstawowy atakujący po chwili wrócił jednak do hali i kontynuował swoją grę.

3. Słowenia A1 3 1-0
4. Włochy B2 3 1-0
5. Francja A2 3 1-0
6. Niemcy C2 2 1-0
7. Japonia C3 1 0-1
8. Serbia A3 1 0-1
9. Brazylia B3 0 0-1
10. Kanada A4 0 0-1