World News in Polish

BPT Futures: Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak z brązowymi medalami

Zakończyły się zmagania Beach Pro Tour Futures w Brukseli. Polski duet Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak zakończyli turniej pozytywnie – do kraju wrócą z brązowymi medalami. W decydującym starciu pokonali Austriaków, którzy w fazie grupowej byli lepsi od Polaków. Polacy w półfinale zmagań grali z izraelską parą Elazar/Cuzmiciov. Początek tego spotkania był lepszy w wykonaniu […]

Artykuł BPT Futures: Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak z brązowymi medalami pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Polacy w półfinale zmagań grali z izraelską parą Elazar/Cuzmiciov. Początek tego spotkania był lepszy w wykonaniu Biało-Czerwonych, którzy dwoma punktami (23:21) wygrali pierwszą partię to później dominowali już rywale. Kolejne sety Izraelczycy wygrali 21:17 i 15:9.

Janiak/Brożyniak – Elazar/Cuzmiciov 1:2 (23:21, 17:21, 9:15)

REWANŻ ZA FAZĘ GRUPOWĄ

Polakom pozostał więc mecz o brązowy krążek. Po drugiej stronie siatki stanęli Austriacy, Pascarius P./Leitner L. – z nimi polscy siatkarze plażowi mierzyli się w fazie grupowej i wówczas to zespół rywali okazał się lepszy. W meczu o większą stawkę Biało-Czerwoni byli jednak bardziej skoncentrowani. Już w pierwszej partii mimo wyrównanej rywalizacji okazali się lepsi w decydującej fazie (23:21). Druga odsłona była jeszcze lepsza w wykonaniu naszych zawodników. Polacy zbudowali sobie pięciopunktową przewagę i wygrali decydującego seta 21:16.

Duet Janiak/Brożyniak ustrzegał się błędów w tym meczu, co działało na ich korzyść, bo rywalom zdarzały się potknięcia. Piotr Janiak zainkasował 22 punkty, w tym 16 ataków, dwa asy oraz cztery bloki. Z kolei Jędrzej Brożyniak siedmiokrotnie punktował w ataku.

Janik/Brożyniak – Pascariuc P./Leitner L. 2:0 (23:21, 21:16)