World News in Polish

Igrzyska olimpijskie: Wszystko jasne. Polki 5. na koniec fazy grupowej [tabela]

Dobiegła końca rywalizacja w fazie grupowej podczas igrzysk olimpijskich. Jako ostatnie w tej części rozgrywek grały siatkarki. W niedzielnych meczach obyło się bez niespodzianek. Wyłoniono ciekawe pary ćwierćfinałowe. Polki zagrają z Amerykankami, które wyprzedziły je we wspólnej tabeli przez lepszy bilans setów. Gospodynie postawiły się Amerykankom, Chinki wygrały grupę Ostatnie rozstrzygnięcia w grupie A nie […]

Artykuł Igrzyska olimpijskie: Wszystko jasne. Polki 5. na koniec fazy grupowej [tabela] pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Gospodynie postawiły się Amerykankom, Chinki wygrały grupę

Ostatnie rozstrzygnięcia w grupie A nie przyniosły niespodzianek. Najpierw w trzech setach Amerykanki pokonały Francuzki. Gospodynie postawiły się przeciwniczkom. Miały swoje szanse i piłki setowe, jednak ich nie wykorzystały. Francuzki zakończyły swój udział w igrzyskach bez wygranego seta. Reprezentantki USA dzięki kompletowi punktów awansowały na 2. miejsce w tabeli. Na zakończenie zmagań w tej grupie Chinki grały z Serbkami. Mimo starań podopieczne trenera Guidettiego przegrały 1:3 i spadły na 3. miejsce w tabeli. Chinki z ośmioma punktami zostały liderkami grupy. To jednak najsłabsza z drużyn, które zajęły 1. miejsce w swoim zestawieniu.

Biało-czerwonym nie można było odmówić woli walki, ale nie wystarczyło to na wygranie z Brazylijkami. Polki najbliżej tej sztuki były w drugim secie, ale po długiej walce na przewagi również jego przegrały. Brak zwycięstwa uniemożliwił Polkom awans w tabeli. To Brazylijki z kompletem zwycięstw i bez przegranego seta wygrały grupę, zaś biało-czerwone pozostały na 2. miejscu w zestawieniu.

W ostatnim meczu grupy C Włoszki mierzyły się z Turczynkami. Ekipa prowadzona przez trenera Santarelliego nie miała punktu zaczepienia. Na boisku nie było widać, że liderki grupy mierzą się z wiceliderkami. Mimo porażki Turczynki zostały na 2. miejscu w tabeli. Włoszki natomiast z kompletem punktów wygrały grupę.

Dzięki serii zwycięstw 3:0 Brazylijki zajęły 1. miejsce we wspólnej tabeli. Na drugiej lokacie uplasowały się Włoszki, które miały nieco słabszy bilans setów. Polki również przez bilans setów spadły za USA i ostatecznie uplasowały się na 6. lokacie. Z podobnego powodu to Dominikanki a nie Japonki zagrają w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich. Całe zestawienie zamykają Kenijki tuż za Francuzkami. Obie reprezentacje w Paryżu nie ugrały nawet seta, jednak gospodynie miały nieco lepszy bilans małych punktów.