World News in Polish

ME U20: Ważna wygrana Polek, faworytki ograne

W drugim dniu mistrzostw Europy U20 drugie zwycięstwo odniosły Polki. Podopieczne Miłosza Majki w trzech setach rozprawiły się z Serbkami. Najwięcej walki było w drugiej partii, która grana była na przewagi. Falowanie i spadanie W mecz lepiej weszły Serbki, które po asie serwisowym Milicy Vidacić odskoczyły od rywalek na 5:2. Po zbiciu Julii Hewelt biało-czerwone […]

Artykuł ME U20: Ważna wygrana Polek, faworytki ograne pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

W drugim dniu mistrzostw Europy U20 drugie zwycięstwo odniosły Polki. Podopieczne Miłosza Majki w trzech setach rozprawiły się z Serbkami. Najwięcej walki było w drugiej partii, która grana była na przewagi.

Falowanie i spadanie

W mecz lepiej weszły Serbki, które po asie serwisowym Milicy Vidacić odskoczyły od rywalek na 5:2. Po zbiciu Julii Hewelt biało-czerwone doprowadziły do remisu, a przy zagrywce Nataszy Ornoch zaczęły przejmować inicjatywę na boisku (11:7). Nie trwało to długo, bo po akcji Djurdji Stanojević Serbki wróciły do gry, a jej as serwisowy ponownie dał im prowadzenie (16:13). Hewelt doprowadziła do kolejnego remisu. W końcówce Serbki popełniały więcej błędów, a Agata Milewska przechyliła szalę zwycięstwa na stronę Polek (25:22).

Gra na przewagi

Drugi set początkowo toczył się pod znakiem walki cios za cios, lecz blok oraz kontra Teodory Kricković dały prowadzenie Serbkom (9:6). Biało-czerwone do walki poderwała Ornoch, a po asie serwisowym Aleksandry Walczak wróciły do gry (11:11). Tym razem nie przełamały rywalek, a te za sprawą bloku odbudowały swoją przewagę (17:14). To nie był jednak koniec emocji, bo Polki ambitnie walczyły, a po błędnym zbiciu przeciwniczek doprowadziły do zaciętej końcówki (22:22). W grze na przewagi nie zawiodła Hewelt, która przechyliła szalę zwycięstwa na stronę podopiecznych Miłosza Majki (26:24).

Polska dominacja

W trzeciej odsłonie poszły za ciosem. Na zagrywce pokazała się Anna Fiedorowicz, Polki dołożyły blok, a przez błędy rywalek objęły prowadzenie 8:2. Swoje w ataku robiła Hewelt, na środku pokazała się Rozalia Moszyńska, a Serbki były coraz bardziej bezradne (14:5). Swoje akcje kończyły Milewska oraz Hewelt, a biało-czerwone przybliżały się do zwycięstwa (18:11). W końcówce obraz gry nie uległ już zmianie. Asa dołożyła jeszcze Hewelt, w ataku pokazała się Ornoch, a Polki triumfowały 25:14.

Polska – Serbia 3:0
(25:22, 26:24, 25:14)

Składy zespołów
Polska: Milewska (11), Fiedorowicz (9), Moszyńska (6), Walczak (1), Ornoch (7), Hewelt (15), Suska (libero) oraz Malinowska, Spławska (1) i Siuda (1)
Serbia: Mijacić (3), Mihajlović (8), Kricković (3), Danilović (7), Stanojević (8), Vidacić (12), Zigić (libero) oraz Tasić, Arsić (3), Petković i Burka