World News in Polish

LUK i Resovia podzieliły się zwycięstwami

Za siatkarzami z Lublina kolejne towarzyskie mecze. Po rywalizacji z Projektem Warszawa, Bogdanka LUK Lublin zmierzył się dwukrotnie z Asseco Resovią Rzeszów. Drużyny podzieliły się zwycięstwami.

Sezon gier kontrolnych w pełni. W mijającym tygodniu siatkarze Bogdanka LUK-u i Asseco Resovii spotkali się pod siatką dwukrotnie. W trakcie sparingów w obu ekipach zabrakło jeszcze ważnych zawodników, mimo to trenerzy mogli sprawdzić obecną formę tych obecnych oraz przećwiczyć wszystkie elementy i ustawienia.

Na remis

W pierwszym spotkaniu  rozgrywanym w hali w Lublinie lepsi okazali się gospodarze. LUK wygrał w czterech setach. Po trzech partiach wygranych przez lubelską drużynę, na koniec seta na swoim koncie zapisała Asseco Resovia.

W piątek Bogdanka LUK Lublin wybrał się na Podkarpacie, a sparing rozegrano w hali na Podpromiu. Rzeszowscy siatkarze zrewanżowali się za wcześniejszą porażkę i wygrali cztery z pięciu rozegranych setów.

Przypomnijmy, PlusLiga startuje już w weekend 14-15 września. W pierwszej kolejce lubelska drużyna zmierzy się na wyjeździe z Wartą, a rzeszowianie zagrają u siebie ze Stalą Nysa.

BOGDANKA LUK Lublin – Asseco Resovia Rzeszów 3:1
(25:22, 25:22, 25:15, 25:27)
Asseco Resovia Rzeszów – BOGDANKA LUK Lublin 4:1
(25:20, 25:21, 25:22, 18:25, 28:26)

Artykuł LUK i Resovia podzieliły się zwycięstwami pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.