World News in Polish

Wypożyczeni z następnymi minutami

Latem z Lecha Poznań na wypożyczenie odeszło dotąd sześciu młodych piłkarzy, w tym pięciu zawodników trenujących na co dzień z pierwszą drużyną. Wszyscy wychowankowie Kolejorza zbierają kolejne minuty w sezonie 2024/2025.

Mateusz Pruchniewski (Pogoń Siedlce)

Trudny początek w I-lidze ma za sobą 17-letni bramkarz Mateusz Pruchniewski (na zdjęciu), który chociaż gra regularnie. Młody golkiper w 7 kolejkach puścił 12 goli, jeszcze nie zachował czystego konta, dopiero w ostatni weekend Pogoń Siedlce wygrała pierwszy mecz (na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 3:1) i wydostała się ze strefy spadkowej.

Krzysztof Bąkowski (Stal Rzeszów)

Zadowolony z powrotu do Stali Rzeszów może być inny bramkarz Krzysztof Bąkowski. On także rozegrał dotąd komplet 7 meczów, w których puścił 6 goli. Golkiper z rocznika 2003 zachował 3 czyste konta w wygranych meczach u siebie, jego ekipa plasuje się na 2. pozycji w I-lidze gromadząc dotąd 16 oczek.

Ksawery Kukułka (Wisła Płock)

Lewy obrońca nie znajdował się w kadrze pierwszej drużyny, lecz tej jesieni warto wspominać o jego wypożyczeniu. Ksawery Kukułka podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań ważny do końca sezonu 2024/2025, po czym właśnie na rok został wypożyczony z rezerw do Wisły Płock. 20-latek wystąpił dotąd w 6 z 7 meczów, ostatnio gra tzw. „ogony” wchodząc na murawę po 75 minucie gry. Kukułka uzbierał dotąd 189 minut, „Nafciarza” są na 4. miejscu z 16 punktami.

Maksymilian Dziuba (GKS Tychy)

Maksymilian Dziuba w połowie czerwca trafił na roczne wypożyczenie do GKS-u Tychy. Na razie jego wypożyczenie do tej drużyny nie jest udane, ale może wkrótce coś się zmieni, bowiem lewonożny rozgrywający będzie miał nowego trenera. 19-latek rozegrał tego lata 5 meczów na 7 możliwych, w ostatnich 4 spotkaniach wychodził w pierwszym składzie, jednak nigdy nie dotrwał do końca. W miniony weekend zszedł z boiska po 45 minutach. Dziuba nie zaliczył dotąd żadnych liczb, GKS Tychy z 8 punktami jest dziewiąty.

Jakub Antczak (GKS Katowice)

Jakub Antczak został wypożyczony do GKS-u Katowice już po okresie przygotowawczym i m.in. przez to jest mu na razie ciężko wywalczyć sobie miejsce w składzie. Prawonożny skrzydłowy tylko 2 razy pojawił się na murawie zbierając łącznie 38 minut. Ostatnie wygrane spotkanie beniaminka z Jagiellonią Białystok 3:1 obejrzał z ławki rezerwowych, jesienią klub będzie mógł skrócić wypożyczenie 20-latka.

Bartosz Tomaszewski (Stal Stalowa Wola)

19-letni stoper przebywa na wypożyczeniu w Stali Stalowa Wola dopiero od miesiąca. Bartosz Tomaszewski w 6. kolejce zadebiutował w I-lidze grając od 80 minuty w meczu z Odrą Opole 1:2. Środkowy obrońca wystąpił też przez 45 minut w pucharowym starciu z Olimpią Elbląg 4:2, inne spotkania ogląda już tylko z ławki rezerwowych. Beniaminek I-ligi odstaje od stawki, mając raptem oczko w 7 kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat)

The post Wypożyczeni z następnymi minutami first appeared on KKSLECH.com.